Krystian Lada: [wiek, kariera, Paszporty Polityki, Instagram]

26 stycznia 2021
Przez: : KS

Krystian Lada to jeden z nominowanych do nagrody Paszportów Polityki w kategorii muzyka poważna. Mimo niewątpliwego talentu, na jego temat wciąż wiadomo niewiele. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiega jego kariera oraz co wiadomo na temat jego życia prywatnego, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Krystian Lada (@krystian.lada)

Krystian Lada: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że mężczyzna urodził się w 1983 roku. W związku z powyższym, w tym roku będzie świętował swoje 38. urodziny. Co ciekawe, jest absolwentem jednego z uniwersytetów w Amsterdamie. Mężczyzna jest reżyserem, dramaturgiem, a także librecistą. Po wrażeniem jego talentu oraz umiejętności są nie tylko Polacy, ale także wielu znawców kultury poza granicami jego ojczyzny. Dotychczas, na swoim koncie ma już całkiem pokaźną pulę nagród i wyróżnień.

Krystian Lada: kariera

Można pokusić się o stwierdzenie, że w każdym ze swoich fachów współpracował z jednymi z najlepszych artystów polskich oraz zagranicznych. Przez pewien czas był szefem działu dramaturgii i promocji w jednej z brukselskich oper. Oprócz tego, jest założycielem The Airport Society. Chętnie współpracuje z placówkami zrzeszającymi europejskie teatry oraz festiwale operowe. W przeszłości działał między innymi z Teatrem Wielkim i Operą Narodową w Warszawie, International Theatre Amsterdam, Holenderską Operą Narodową i Royal Concertgebouw Orchestra.

Krystian Lada: Paszporty Polityki

Paszporty Polityki to nagroda przyznawana artystą związanym z kulturą od 1993 roku. Nominowani podzieleni są ze względu na kategorie, w jakich tworzą. W tym roku, w kategorii muzyka poważna, Lada będzie rywalizował z Martyną Pastuszką i Anią Karpowicz. Według nominujących na to wyróżnienie zasłużył za grę z konwencją sztuki operowej w reżyserowanych spektaklach. Co ciekawe, już drugi rok z rzędu ma szanse zdobyć tę nagrodę.

Krystian Lada: Instagram

Lada prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwa @krystian.lada. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 1,5 tysiąca użytkowników.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kryda (@krystian.lada)

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz