Księżna Kate przerwała milczenie. Wpisem poruszyła Brytyjczyków

8 lipca 2024
Przez: : M.J

Księżna Kate, z wielką uwagą śledzi rozgrywki tenisowe na Wimbledonie. Nie mogła pozostać obojętna na wiadomość o zakończeniu kariery przez jednego z najbardziej utytułowanych brytyjskich tenisistów, Andy’ego Murraya. W jej imieniu opublikowano oświadczenie, w którym zwróciła się do 37-letniego sportowca z wyrazami uznania.

Brytyjska Rodzina Królewska od dawna pasjonuje się sportem. Królowa Elżbieta II przez całe życie uwielbiała jazdę konną, którą uprawiała nawet w starszym wieku. Król Karol III jest znany ze swojej miłości do polo i krykieta. Jego syn, książę William, interesuje się piłką nożną. Z kolei książę Harry jest fanem koszykówki i często pojawia się na meczach NBA wraz z żoną, Meghan Markle.

Księżna Kate miłośniczką tenisa

Księżna Kate, żona następcy tronu, jest wielką miłośniczką tenisa. Od kilku lat pełni funkcję patronki All England Tennis and Croquet Club. Każdego roku zasiada w loży królewskiej podczas Wimbledonu, a na zakończenie turnieju wręcza trofea zwycięzcom. Jednak w tym roku jej obecność na turnieju była niepewna z powodu problemów zdrowotnych. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niej nowotwór, co wpłynęło na jej aktywność publiczną.

Mimo choroby, 42-letnia Kate Middleton śledziła występy brytyjskich tenisistów na Wimbledonie. Szczególnie poruszyła ją wiadomość o zakończeniu kariery przez Andy’ego Murraya, jednego z najwybitniejszych brytyjskich tenisistów. Księżna Walii, za pośrednictwem mediów społecznościowych, wyraziła swoje uznanie dla jego osiągnięć i podziękowała za reprezentowanie Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej. Po niemal miesiącu milczenia opublikowała na platformie X (dawniej Twitter) następujące słowa: 

Niesamowita kariera na Wimbledonie dobiega końca. Andy Murray — powinieneś być bardzo dumny z siebie. W imieniu nas wszystkich dziękujemy! C”.

Księżna Kate, mimo własnych problemów zdrowotnych, nie mogła pozostać obojętna wobec tego ważnego momentu w historii brytyjskiego tenisa. Jej słowa uznania dla Andy’ego Murraya były wyrazem szacunku i podziękowania za jego wkład w sport oraz dumne reprezentowanie Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Kate znów pojawi się publicznie! Jest już gotowa na powrót do pełnienia obowiązków?

Andy Murray zakończył karierę

Andy Murray oficjalnie zakończył swoją sportową karierę, pozostawiając za sobą imponującą listę osiągnięć. Brytyjczyk zdobył dwa złote medale olimpijskie w grze pojedynczej oraz srebrny w grze mieszanej. Ma na swoim koncie trzy tytuły wielkoszlemowe w singlu i przez pewien czas był numerem jeden światowego rankingu. Choć planował rywalizować na Wimbledonie w singlu, deblu i mikście, z powodu problemów zdrowotnych swojej partnerki Emmy Raducanu musiał wycofać się z singla i miksta. 

Ostatecznie jego jedyną nadzieją pozostał debel, w którym grał z bratem Jamiem. Niestety, bracia Murray odpadli w pierwszej rundzie po porażce z australijską parą John Peers – Rinky Hijikata. Po tej przegranej Andy Murray ogłosił zakończenie kariery.

Źródło: X

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej