Połącz się z nami

Kto ma największe szanse na wygranie Eurowizji 2019? Znamy faworytów!

News

Kto ma największe szanse na wygranie Eurowizji 2019? Znamy faworytów!

Wielki finał Eurowizji 2019 przed nami. W sobotę dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą najpopularniejszego festiwalu piosenki w Europie. O nagrodę powalczy reprezentantów 26 krajów. A kto z nich ma największe szanse? Bukmacherzy i dziennikarze nie mają wątpliwości! Sprawdź kogo obstawiają!

Niestety tegoroczny festiwal piosenki Eurowizji, dla naszego kraju okazał się pechowy. Nasze reprezentantki, czyli zespół  Tulia nie zakwalifikowały się do finału konkursu. Nie pozostaje nam więc nic innego jak kibicować pozostałym krajom, które zobaczymy w finale Eurowizji.

Oto lista wykonawców tegorocznego finału, według kolejności występów:

 1. Malta
 2. Albania
 3. Czechy
 4. Niemcy
 5. Rosja
 6. Dania
 7. San Marino
 8. Macedonia Północna
 9. Szwecja
 10. Słowenia
 11. Cypr
 12. Holandia
 13. Grecja
 14. Izrael
 15. Norwegia
 16. Wielka Brytania
 17. Islandia
 18. Estonia
 19. Białoruś
 20. Azerbejdżan
 21. Francja
 22. Włochy
 23. Serbia
 24. Szwajcaria
 25. Australia
 26. Hiszpania

Finał konkursu odbędzie się w sobotę o godzinie 21:00. Tegoroczną ceremonię swoimi występami uwiecznią m.in. zwyciężczyni zeszłorocznej Eurowizji. A kto ma największe szanse na zwycięstwo? Dziennikarze i bukmacherzy już wiedzą!

Oto faworyci tegorocznego konkursu piosenki europejskiej:

Holandia- Duncan Laurence „Arcade”        

To reprezentant Holandii jest najpewniejszym zwycięzcą. Duncan ma 25 lat i brał udział w holenderskim „The Voice”.

Szwecja– John Lundvik „Too Late for Love”

Lundvik znany jest na scenie od 9 lat. W tym roku ma szanse zdobyć szóste zwycięstwo dla Szwecji. Czy tak się stanie? Ciekawostka jest to, że  John jest także autorem piosenki Wielkiej Brytanii „Bigger then Us”.

Azerbejdżan– Chingiz „Truth”

Chingiz Mustafayev jest 28-letnim woklaostą, który na swoim koncie ma już wydane 4 single. W 2016 roku brał udział w azerskiej edycji Idola.

Islandia- Hatari „Hatrið mun sigra”

Islandię w tym roku reprezentuje punk rockowy zespół Htari. Ich znakiem rozpoznawczym są lateksowe stroje i sadomasochistyczne przedmioty. Ich piosenka jest manifestem przeciwko hejtowi.

Włochy – Mahmood „Soldi”

Mahmood, czyli Alessandro Mahmoud, znany jest we Włoszech ze swojego udziału w X- Factor. W zeszłym roku artysta wydal album pt. „Gioventù bruciata”.

Francja– Bilal Hassani „Roi”

Francuski 20- letni wokalista zadebiutował w „The Voice Kids” w 2015 roku. Jego wizerunek wzbudza kontrowersję i to przez to jego pozycja jest mocniejsza.  

Rosja– Sergey Lazarev „Scream”

To już drugi występ Sergeya na Eurowizji. Bukmacherzy nie daja mu większych szans na zwycięstwo, jednak wszystko się może zdarzyć.

Szwajcaria– Luca Hänni „She Got Me”

Reprezentant to wszechstronny artysta. Oprócz tego, że śpiewa to jest również tancerzem i modelem. Karierę zaczął w 2012 roku, od niemieckiej edycji Idola. W 2014 roku został zwycięzcą „Dance Dance Dance”. Czy do sukcesów artysty dopisze się zwycięstwo na Eurowizji 2019?

Australia– Kate Miller-Heidke „Zero Gravity”

Reprezentantka Australii to doświadczona wokalista i gwiazda australijskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma już pięć wydanych pyt. Według rankingu bukmacherów Kate zajmie 2 miejsce w konkursie.

O tym kto wygra decydują przede wszystkim telewidzowie, zatem wszystko się może zdarzyć i być może zwycięzca nie został wytypowany przez bukmacherów?

A wy macie swoich faworytów?  

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry