Laura Bączkiewicz: [wiek, Szansa na sukces, Eurowizja Junior 2022, Instagram]

26 września 2022
Przez: : M.J

Laura Bączkiewicz to reprezentantka Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022. Dziesięciolatka wygrała specjalną edycję Szansy na sukces, czym zagwarantowała sobie reprezentacje naszego kraju podczas popularnego muzycznego show. Co wiadomo na temat Laury? Sprawdźmy.

Laura Bączkiewicz: wiek

Laura ma 10 lat. Swoją przygodę ze światem muzyki rozpoczęła już 6 lat temu, mając zaledwie cztery lata. Pomimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie występy oraz nagrody na konkursach i festiwalach muzycznych. Przygodę z muzyką rozpoczęła w Konińskim Domu Kultury. Obecnie muzyczny fach kontynuuje w Studiu Piosenki Estradowej Hit w Koninie. Co ciekawsze niejednokrotnie użyczała również swojego głosu, dubbingując niektóre postacie anonimowe i filmowe. Pomimo tego, że ma dopiero 10 lat doskonale wie, co chce robić w przyszłości. Laura nie wyobraża sobie życia bez muzyki, dlatego chciałaby zostać wokalistką albo aktorką.

Laura wzięła udział w programie The Voice Kids 5, gdzie doszła do finału. Jej trenerem był Dawid Kwiatkowski.

Laura Bączkiewicz
Laura – reprezentantka Polski podczas Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz: Szansa na sukces

Młoda artystka – Laura Bączkiewicz w finałowym odcinku, specjalnego wydania Szansy na sukces zaśpiewała dwie piosenki Hold my hand oraz Lot na Księżyc. Swoim wokalnym talentem pokonała innych przeciwników. W gronie uczestników Szansy na sukces, którzy walczyli o reprezentację naszego kraju na Eurowizji Junior 2022 znaleźli się: Natalia Smaś, Ida Wargskog i Aleksander Maląg. Ścisły finał należał do Laury i Aleksandra. Decyzję o tym, które z nich pojedzie reprezentować Polskę, podczas prestiżowego konkursu zdecydowali zarówno widzowie, jak i jury, w gronie którego znaleźli się: Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Marek Sierocki.

Laura Bączkiewicz: Eurowizja Junior 2022

Ostatnie lata były niezwykle udane dla Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Pierwsze zwycięstwo należało do Roksany Węgiel w 2018 roku, następnie w 2019 roku jej sukces powtórzyła Viki Gabor. W 2020 roku godnie reprezentowała nas Ala Tracz, a rok temu Sara James, zajmując wysokie, drugie miejsce.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu, w Armenii.​
Laura Bączkiewicz, która wygrała edycję specjalną Szansy na sukces, zaśpiewa piosenkę Lot na Księżyc, którą widzowie usłyszeć mogli w finale programu.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski! Co wiemy o uzdolnionej 11-latce?

Laura Bączkiewicz: Instagram

Pomimo młodego wieku Laurę znajdziecie na portalu Instagram. Jej profil nosi nazwę @laura.baczkiewicz i śledzi go obecnie ponad 7 tysięcy internautów. Profil w mediach społecznościowych prowadzony jest przez mamę młodej artystki.

Źródło: Instagram Laury Bączkiewicz

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej