Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo – czy warto?

10 lipca 2022
Przez: : M.S.

Liposukcja to zabieg wyszczuplający, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W 2018 roku w Stanach Zjednoczonych wykonano aż 250 000 zabiegów. Odsysanie tłuszczu cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce. Dla zwiększenia komfortu pacjenta i zmniejszenia inwazyjności zabiegu opracowane zostały nowoczesne metody liposukcji z użyciem strumienia wody, lasera lub ultradźwięków. Jednym z takich zabiegów jest Vaser Lipo, czyli liposukcja ultradźwiękowa, która polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej przy pomocy ultradźwięków, by łatwiej i bezpieczniej można było ją usunąć z organizmu. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Vaser Lipo to mało inwazyjna odmiana liposukcji, dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jej działanie opiera się na rozluźnieniu podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możliwe jest jej skuteczniejsze usunięcie i uniknięcie powikłań charakterystycznych dla klasycznej liposukcji. Zabieg wykonuje się na różnych obszarach ciała, m.in. ramionach, klatce piersiowej, podbródku i szyi, górnej części pleców, talii i brzuchu, biodrach i udach, pośladkach.

Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (narkoza) lub miejscowym. Lekarz wykonuje małe nacięcia w skórze i wprowadza przez nie sondę emitującą ultradźwięki. Pod wpływem kawitacji tkanka tłuszczowa staje się luźniejsza, dzięki czemu w następnej kolejności można ją odessać przy pomocy kaniuli i specjalnej pompy ssącej.

Vaser Lipo to mniej inwazyjna metoda liposukcji, ale nie znaczy to, że nie ma ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Na obszarze poddawanym zabiegowi może wystąpić: tkliwość, siniaki, obrzęk. Dla zwiększenia efektywności terapii i przyspieszenia gojenia się tkanki należy nosić specjalne ubranko uciskowe (mniej więcej przez miesiąc) i stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Jakie są zalety liposukcji Vaser Lipo?

  • Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem niezwykle precyzyjnym – delikatnie rozluźnia połączenia między tkanką tłuszczową a mięśniami, nie uszkadzając zdrowych tkanek.
  • Energia ultradźwiękowa nie tylko skutecznie oddziela tłuszcz od innych tkanek, ale też wpływa na kondycję skóry w miejscu zabiegu. Ciało staje się gładkie i napięte.
  • Okazuje się, że liposukcja ma również znaczenie dla zdrowia. Badanie z 2017 roku wykazało, że mężczyźni, którzy przeszli liposukcję ultradźwiękową poprawili wrażliwość na insulinę w ciągu kilku miesięcy.
  • Efekty liposukcji kawitacyjnej są trwałe. Wyraźne rezultaty widoczne są co prawda dopiero po 3-6 miesiącach, ale przy utrzymaniu zdrowego stylu życia (dieta i aktywność fizyczna), niechciana tkanka tłuszczowa już nie powróci.

Dla kogo liposukcja kawitacyjna?

Jeśli rozważasz odsysanie tkanki tłuszczowej, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to metoda odchudzania. Najlepsze rezultaty zabiegu osiągane są w przypadku osób o prawidłowej masie ciała lub lekkiej nadwadze. Otyłość jest przeciwwskazaniem do liposukcji ultradźwiękowej i każdej innej. Jeśli masz problem z nadmiarem kilogramów, musisz najpierw przejść skuteczną dietę redukcyjną, a dopiero potem możesz pomyśleć o zabiegach wspomagających efekty odchudzania, takich jak liposukcja.

Mimo wielu zalet zabieg Vaser Lipo nie jest dla każdego. Aby podejść do operacji, trzeba cieszyć się dobrym zdrowiem i nie mieć problemu z krzepliwością krwi. Wszelkie przewlekłe choroby są przeciwwskazaniem do zabiegu. Znaczny nadmiar skóry w obrębie zabiegowym również może sprawić, że lekarz nie zdecyduje się na wykonanie liposukcji kawitacyjnej. 

W razie innych pytań dotyczących dostępnych metod liposukcji zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej