Łukasz Grzegorzek: [wiek, kariera, Paszporty Polityki, Instagram]

27 stycznia 2022
Przez: : KS

Łukasz Grzegorzek to polski reżyser, który jest ceniony w branży filmowej, a nawet na swoim koncie ma już kilka sukcesów i nagród. Jest także nominowany do nagrody Paszportów Polityki w kategorii Film. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Łukasz Grzegorzek: wiek

Z informacji zamieszczonych w sieci możemy dowiedzieć się, że Grzegorzek urodził się w 1980 roku. W związku z tym, w tym roku będzie obchodził swoje 42. urodziny. Wiadomo również, że pochodzi z Nysy. Co ciekawe, ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. Oprócz tego, aż do 18. roku życia zawodowo trenował tenisa.

Jednakże, reżyser i scenarzysta już wtedy czuł, że film jest czymś, co bardzo go interesuje. Równolegle do studiów, samodzielnie zgłębiał tajniki reżyserii oraz podejmował pierwsze zlecenia, w czasie gdy pracował jeszcze w firnie deweloperskiej.

Łukasz Grzegorek kariera
Reżyser Łukasz Grzegorzek

Zobacz także: Co wiemy o Pawle Szamburskim?

Łukasz Grzegorzek: kariera

Na początku swojej przygody z branżą filmową pracował przy zwiastunach telewizyjnych, spotach ramówkowych oraz teledyskach. Co ciekawe, przy debiucie fabularnym pomogła mu żona, która także jest związana z branżą filmową. Na ten projekt poświęcili dużo oszczędności, a dużą cześć z filmu Kamper zrealizowali w swoim mieszkaniu.

Kolejnym filmem, który zrealizował była Córka trenera. Następnie, premierę miała trzecia produkcja – Moje wspaniałe życie. O twórczości Grzegorka mówi się, że podejmuje wątki z życia codziennego. Taką tematykę woli zdecydowanie od głośnych tematów, które są aktualnie na topie.

Niemal wszystkie filmy w reżyserii mężczyzny zdobyły uznanie wśród krytyków, osób z branży oraz widowni. Grzegorzek zdobył także nominację do nagrody Paszportów Polityki w kategorii Film, których rozdanie odbędzie się 18 stycznia 2022 roku.

Łukasz Grzegorzek: Instagram

Wszystko skazuje na to, że reżyser i scenarzysta nie udziela się w social mediach. Na próżno więc szukać jego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz