Luna nie wystąpi na Eurowizji 2024? Jest oficjalny komunikat

12 kwietnia 2024
Przez: : M.J

Luna, polska reprezentantka na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, niestety doznała problemów zdrowotnych tuż przed wielkim wydarzeniem muzycznym. Jak się okazuje, 24-latka straciła głos w ostatnich tygodniach przygotowań do konkursu. Informacja ta wywołała wiele spekulacji i zmartwień wśród fanów artystki. Także pojawiło się ważne pytanie dotyczące jej dalszego udziału w przed eurowizyjnych aktywnościach.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez jej management, Luna zmaga się obecnie z infekcją gardła, która uniemożliwia jej pełne wykorzystanie swojego wokalnego potencjału. To jednak nie tylko ona boryka się z tym problemem – także inni reprezentanci, tacy jak Mustii z Belgii, Olly z Wielkiej Brytanii czy Slimane z Francji, zmagać się muszą z podobnymi dolegliwościami. Większość z nich nawet nie uczestniczy we wszystkich zaplanowanych przedeurowizyjnych pracach z powodu choroby.

Luna walczy z infekcją gardła. Nie tylko ona. W Londynie z infekcjami mierzyli się też Belg Mustii, Olly z UK i Francuz Slimane. Większość reprezentantów nawet nie pojawia się na wszystkich przedeurowizyjnych koncertach”

Problemy zdrowotne Luny

Mimo tych trudności Luna nie rezygnuje z udziału w koncertach przed Eurowizją. Wręcz przeciwnie, jest jedną z nielicznych, jeśli nie jedyną, która stawia czoła swoim problemom zdrowotnym. Nasza reprezentantka bierze udział we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach. Jej zespół podkreśla, że obecnie skupiają się na szybkim powrocie do zdrowia, a następnie na intensywnych treningach, zarówno choreograficznych, jak i wokalnych.

Luna jest jedną z nielicznych, jak nie jedyną, która występuje na każdej z tych imprez. Teraz jest fokus na szybki powrót do zdrowia, pewnie najpierw wrócą treningi związane z choreografią, a później wokalne. Luna jest bardzo zmotywowana i nie chce nic odpuszczać, ale choroba nie wybiera. Co do awansu, to Luna i cały jej zespół robią wszystko, aby efekt był jak najlepszy” – czytamy na Pudelku.

Warto przywołać także podobną sytuację sprzed roku, gdy z podobnymi problemami zmagała się Blanka, reprezentująca wówczas Polskę. W przeciwieństwie do Luny, która nie odwołała swojego występu w Londynie, Blanka postanowiła zrezygnować z udziału w dwóch imprezach. Tym samym chciała dać swojemu gardłu nieco odpoczynku. Informując fanów o swoim stanie zdrowia, wyjaśniła, że cierpi na zapalenie krtani i tchawicy. Jak wiadomo, to uniemożliwia jej zarówno śpiewanie, jak i mówienie.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2024: Ujawniono szczegółowe wyniki polskich preselekcji! Brała w nich udział Edyta Górniak!

Mimo tych trudności zarówno Luna, jak i jej zespół, z determinacją dążą do jak najlepszego występu na Eurowizji. Ich celem jest zaprezentowanie się w jak najlepszej formie i zdobycie jak najwyższego miejsca w konkursie. Oby problemy zdrowotne nie stanowiły przeszkody na ich drodze do sukcesu.

Trzymamy kciuki!

Na zdj.: Luna, Fot. Gałązka/AKPA

Źródło:  Pudelek.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej