Lustra w windach mają ukryte funkcje! Znasz choć jedną?

13 marca 2023
Przez: : obcas

Lustra w windach mają ukryte funkcje. Wiele nowoczesnych budynków, zwłaszcza wysokich, jest wyposażonych w windy. Jak doskonale wiadomo, w nich niemal zawsze znajdują się lustra. Okazuje się, że nie znajdują się tam one przypadkowo. Mianowicie, spełniają one konkretne funkcje. Znacie choć jedną z nich? Niektórzy mogą być bardzo mocno zaskoczeni. Szczegóły poniżej.

Lustra w windach mają ukryte funkcje! Znasz choć jedną?

Windy są niezbędnym elementem nowoczesnych i wysokich budynków. Pomagają ludziom przemieszczać się z jednego miejsca na drugie z łatwością i wygodą oraz w bardzo krótkim czasie. Jedną z charakterystycznych cech, która często występuje w windach, jest lustro. Jak się okazuje lustra te służą kilku celom, od bezpieczeństwa po powody psychologiczne.

Jednym z głównych powodów, dla których lustra są montowane w windach, jest oczywiście bezpieczeństwo. Umieszczenie luster pomaga osobom na wózkach inwalidzkich w bezpiecznym wyjściu z windy. Nie muszą one się odwracać, aby ją opuścić. Może to zapobiec wypadkom i ułatwić życie każdemu, kto ma niepełnosprawność fizyczną i używa windy. Ponadto lustra pozwalają pasażerom zobaczyć, kto jest za nimi, dzięki czemu można uniknąć kolizji lub wypadków. To jednak nie koniec! Okazuje się bowiem, że lustra w windach mają wielki wpływ na psychikę osób znajdujących się w środku. Jak to działa?

ZOBACZ TAKŻE: Nie odpowiesz na to pytanie policjanta? Mandat niemal gwarantowany

Bardzo istotny aspekt psychologiczny. To dlatego w windzie montuje się lustra

Innym powodem stosowania luster w windach jest rozpraszanie uwagi pasażerów podczas jazdy – gdyż dla wielu osób przemieszanie się windą jest dość stresujące. Lustra stwarzają też optyczną iluzję, że winda jest większa niż naprawdę. To pomaga niektórym ludziom z klaustrofobią radzić sobie ze swoim lękiem. Obecność lustra w windzie może pomóc złagodzić stres i uczynić jazdę bardziej komfortową.

Wreszcie, lustra w windach mogą również służyć jako narzędzie do interakcji społecznej. Lustro pozwala zobaczyć, co inni robią w windzie. Może to pomóc przełamać lody i uczynić jazdę bardziej przyjemną i mniej niezręczną. Z drugiej strony w lustrze można kontrować naszych współpasażerów, jeżeli nie darzymy ich zbytnim zaufaniem.

źródło: gartec.com, news18.com, psychologytoday.com

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej