Połącz się z nami

Maciej Cuske: [wiek, kariera, Paszporty Polityki, Instagram]

Opisy gwiazd

Maciej Cuske: [wiek, kariera, Paszporty Polityki, Instagram]

Maciej Cuske to niewątpliwie jeden z najlepszych artystów filmowych w Polsce. Poprzez lata kariery zdobył już liczne nagrody i wyróżnienia. Mimo to, nie przestaje zaskakiwać, a jego praca jest bardzo owocna. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jego temat, zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego poniżej!

Maciej Cuske: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Cuske urodził się 28 marca 1972 roku, w związku z czym na chwilę obecna ma 48 lat. Wiadomo również, że jego miastem rodzinnym jest Bydgoszcz. Jest nie tylko reżyserem i scenarzystą filmowym, ale także operatorem filmów głównie dokumentalnych. Ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Jej absolwentem został w 2005 roku. Do tej pory prowadzi tam zajęcia na różnych stopniach nauczania.

Maciej Cuske: kariera

Mężczyzna zanim ukończył kurs w pod okiem wykładowców ze Szkoły Andrzeja Wajdy, próbował już swoich sił za kamerą. Zadebiutował w 1997 roku, tworząc film wraz z Marcinem Sauterem, który do tej pory cieszy się uznaniem w swojej kategorii. Wraz z kolegami z kursu założył Zespół Filmowy Paladino. Od 2014 roku należy również do ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za jedne z najlepszych jego produkcji uważa się produkcje ,,Andrzej Wajda. Róbmy zdjęcia!’’, ,,I co wy na to, Gałuszko?’’ oraz ,,Wieloryb z Lorino’’.

Maciej Cuske: Paszporty Polityki

Paszporty Polityki to jedna z najbardziej cenionych polskich nagród kulturalnych ustanowionych przez tygodnik ,,Polityka’’. Przyznaje się ją od 1993 roku w kategoriach film, literatura, muzyka poważna, plastyka, estrada i kultura cyfrowa. Maciej Cuske jest jednym z kandydatów do zdobycia nagrody w kategorii film za swoją najnowszą produkcję, a więc ,,Wieloryb z Lorino’’. Nominację przyznano mu za umiejętność przenikliwych i uduchowionych obserwacji.

Maciej Cuske: Instagram

Cuske nie udziela się w mediach społecznościowych, a co za tym idzie, na próżno szukać jego profilu na przykład na popularnym Instagramie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry