Maja Klajda: [wiek, Miss Polonia, Instagram]

29 czerwca 2024
Przez: : M.J

Konkurs Miss Polonia jest jednym z najstarszych na świecie, a w 2024 roku obchodzi swoje 95-lecie. Pierwsza edycja odbyła się w styczniu 1929 roku, a jej zwyciężczynią została Władysława Kostakówna. Korona, symbol triumfu, jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł Miss Polonia pozostaje na całe życie. Tegoroczną Miss Polonia została Maja Klajda. Co wiemy na jej temat? Sprawdź!

Maja Klajda: wiek

Maja Klajda ma 21 lat i pochodzi z Łęcznej, małego miasteczka w województwie lubelskim. Jest studentką psychologii i pasjonuje ją rozwój osobisty. Oprócz tego spełnia się jako tancerka tańca ludowego. Uwielbia muzykę, dlatego często bywa na koncertach i festiwalach. Ważne są dla niej relacje międzyludzkie oraz utrzymanie równowagi między pracą, pasjami a odpoczynkiem.

Maja Klajda: Miss Polonia

Klajda postanowiła wziąć udział w konkursie piękności, traktując to jako wspaniałą przygodę i szansę na rozwój osobisty. W kwestionariuszu Miss Polonia podzieliła się swoją wizją idealnej miss.

“Według mnie to kobieta naturalna, akceptująca siebie, inspirująca swoimi działaniami. Jest wrażliwa na drugiego człowieka, na naturę. Jest wykształcona, ma w sobie grację i elegancję. Potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, a naturalnie pojawiające się trudności traktuje jako wyzwania. Zna i szanuje polskie tradycje, godnie reprezentuje swój kraj, dba o kulturę języka” – podkreśliła Maja.

W tym roku to właśnie Maja Klajda została ukoronowana przez ubiegłoroczną Miss Polonia, Ewę Jakubiec. Maja otrzymała również nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł, voucher edukacyjny na 10 tys. zł oraz piękną suknię.

I Wicemiss Polonia została Agata Kwiecień z Pińczowa, specjalistka w przedłużaniu włosów i sztuce wizażu. II Wicemiss Polonia została Emily Reng z Chicago, przedstawicielka polonii amerykańskiej, pasjonatka sportu, tańca i akrobatyki. Miss Publiczności to Natalia Bilik z Chorzowa, studentka Uniwersytetu Śląskiego i tancerka spektakli musicalowych.

Maja Klajda: Instagram

Maja jest aktywna na Instagramie pod nazwą #klajders, gdzie dzieli się chwilami z życia prywatnego oraz doświadczeniami związanymi z konkursem. Jej profil jest pełen inspirujących treści, które przyciągają coraz większe grono obserwatorów.

ZOBACZ TAKŻE: “Miss Polonia”: Wiele znanych gwiazd zaczynało od wygranej w konkursie. Wiedzieliście?

View this post on Instagram

A post shared by Maja Klajda (@klajders)

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej