Mamed Khalidov: [wiek, pochodzenie, KSW, żona, Instagram]

12 października 2020
Przez: : KS

Mamed Khalidov jest bezsprzecznie jednym z najbardziej znanych zawodników, którzy wyróżniają się na galach KSW. Jego walki na długo zapadają w pamięć wszystkim widzom, ale także sportowcom, którzy mają okazję się z nim mierzyć. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na temat jego kariery, a także życia prywatnego, zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego poniżej!

Mamed Khalidov: wiek

Zawodnik mieszanych sportów walki jest znany również jako Mamed Chalidov. Dzieje się tak ze względu na jego korzenie. Wywodzi się bowiem z Czeczeni. Urodził się 17 lipca 1980 roku, w związku z czym ma 40 lat. Do Polski trafił wraz z grupa rodaków. Na początku przebywał we Wrocławiu, gdzie uczył się języka. Następnie wyjechał do Olsztyna, a tam ukończył studia na kierunku zarządzanie i administracja na Uniwersytecie Warmiński-Mazurskim. W 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

Mamed Khalidov: kariera

Jego przygoda ze sportami walki zaczęła się jeszcze w Groznym, skąd z resztą pochodzi. Jako 13 latek trenował karate. Następnie, po przyjeździe do Polski zaczął ćwiczyć taekwondo, zapasy oraz boks. Swoją karierę zawodową zaczął w 2004 roku. Podczas nie współpracował z federacjami nie tylko polskimi, ale także zagranicznymi, gdzie radził sobie równie dobrze.

Mamed Khalidov: KSW

KSW to polska federacja, którą uważa się za jedną z najlepszych w Europie. Khalidov pierwszy kontrakt podpisał z nią w 2007 roku. Tam wielokrotnie stoczył walki, które na długo zapisały się w notowaniu najbardziej spektakularnych. Mimo, że w 2018 roku ogłosił koniec kariery zawodowej, rok później zdecydował się na powrót do ringu. W październiku 2020 roku, podczas gali KSW 55 zdobył pas mistrzowski wagi średniej poprzez spektakularny nokaut na Scotcie Askhamie.

Mamed Khalidov: żona

Okazuje się, że Khalidov w Polsce znalazł nie tylko miejsce w mieszanych sztukach walki, ale także serce pewnej Polki. Jego żona Ewa, zdecydowała się nawet przejść na wyznanie religijne męża. Razem wychowują dwóch synów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Madov (@mamed_khalidov)

Mamed Khalidov: Instagram

Swój profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @mamed_khalidov. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 433 tysiące użytkowników.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mav (@mamed_khalidov)

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej