Marcelina Zawadzka za kierownicą ciężarówki! Africa Eco Race 2020!

7 stycznia 2020
Przez: : W.M.

Piękna prezenterka telewizyjna aktualnie bierze udział w rajdzie po afrykańskich bezdrożach, ale cel ten jest wybitnie szczytny! Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wyruszyła w styczniu z Monte Carlo do Dakaru pod hasłem „Misja Uratuję Cię”! Marcelina Zawadzka za kierownicą ciężarówki!

Marcelina Zawadzka oraz kolejny pokazała, że ma wielkie serce! Była miss połączyła przyjemność z prowadzania ogromnej ciężarówki ze szczytnym celem niesienia pomocy potrzebującym!

Africa Eco Race 2020

Dokladnie 4 stycznia w Monako wystartował pustynny maraton Africa Eco Race. Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście wielu reprezentantów z Polski, którzy poza przemierzaniem legendarnej trasy Paryż -Dakar wspierają charytatywna akcje Caritas Polska – Misja Uratuję Cię.

W tym roku w misji niosącej pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej trzon teamu akcji Uratuję Cię stanowią Jacek Czachor oraz Marek Dąbrowski, do których dołączą młodzi sportowcy, którzy pod ich czujnym okiem szlifują swoje umiejętności.

Zawodnicy poza przemierzaniem trudnej trasu oraz pokonywaniem własnych leków przywiozą do Senegalu materialną pomoc dla chorych i niedożywionych dzieci, nad którymi opiekę sprawuje siostra urszulanka Ksawera Michalska, która kieruje ośrodkiem na przedmieściach Dakaru.

Marcelina Zawadzka za kierownicą ciężarówki!

W tym roku swój debiut kierownicą potężnej offroadowej ciężarówki ma prezenterka „Pytania na śniadanie” Marcelina Zawadzką. Miss Polonia 2011 została ambasadorką Misji Uratuje Cię. Debiutującą na afrykańskich bezdrożach modelkę będzie pilotował doświadczony Grzegorz Baran. Aby wystartować w tym rajdzie, Marcelina musiała zrobić specjalnie prawo jazdy kat. C.

Jak zareagowała Marcelina na pomysł wzięcia udziału w tym projekcie?

„Ten projekt to spełnienie moich marzeń, miałam go na liście od kilku lat, od kiedy pierwszy raz Marek Dąbrowski zabrał mnie na pustynię, ale praca w telewizji a właściwie jej ilość spowodowała, że marzenie to przesuwało się na coraz wyższą półkę. A kiedy w lipcu Marek zaprosił mnie na spotkanie z ekipą, oniemiałam. Dosłownie, zabrakło mi słów. Od następnego dnia zaczął się roller coaster, bo przez ostatnie pół roku łączyłam pracę w telewizji z treningami oraz robieniem prawo jazdy kategorii C. Bardzo się cieszę, że się udało, że projekt wystartował w takiej formie, jak nam się marzyło, czyli jedziemy z misją charytatywną.” – wyznała w jednym z wywiadów

Do przejechania jest ponad 6500 tysiąca kilometrów. Marcelina jadać ciężarówką będzie wieźć ze sobą ponad 15 ton mleka w proszku dla niedożywionych dzieci. Jak poinformowała modelka, mleko które dowiezie na przedmieścia Dakaru, wystarczy na dwa lata dla wszystkich dzieci pod opieką siostry Ksawery.

Na metę w Dakarze zawodnicy dotrą 19 stycznia.

Za wszystkich trzymamy kciuki i dziękujemy za ich wielkie serca!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej