Marek Czyż zarabia w TVP niemal 90 tysięcy złotych?! Prezenter nie mógł dłużej milczeć

22 kwietnia 2024
Przez: : M.J

W mediach gruchnęła wiadomość na temat gigantycznych zarobków Marka Czyża, prowadzącego program informacyjny “19.30”. Dziennikarz już odniósł się do tych rewelacji. Jak to naprawdę wygląda? 

Marek Czyż  wrócił do Telewizji Polskiej

Marek Czyż, znany dziennikarz i prowadzący program “19:30” w nowej TVP, stał się jedną z kluczowych postaci tej stacji. Jego kariera w telewizji rozpoczęła się już w latach 90., kiedy to pracował nad programami takimi jak: “Monitor Wiadomości” czy “Gość Jedynki”. Później, w latach 2011-2016, był częścią zespołu TVP Info, gdzie współprowadził program “Poranek Info” i prowadził “Forum”. Po odejściu z telewizji w 2016 roku, powrócił do pracy kilka miesięcy temu, gdy doszło do zmian w kierownictwie TVP.

Czyż szybko stał się jedną z wiodących postaci TVP, zapowiadając nowe programy i prowadząc popularne formaty informacyjne. Jednakże, od pewnego czasu w mediach pojawiały się spekulacje na temat jego wysokich zarobków, oszacowanych nawet na 90 tysięcy złotych miesięcznie. Ile w tym prawdy?

Zarobki Czyża w TVP

Sam Marek Czyż postanowił rozwiać te plotki w wywiadzie udzielonym dla Wirtualnej Polski. Wyjaśnił, że nie jest zatrudniony na etacie w TVP, ale jest właścicielem spółki świadczącej usługi dla stacji. Chociaż TVP zaproponowała mu pracę na etacie, Czyż zdecydował się na inną formułę, która jest dla niego bardziej korzystna.

“Jestem właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która świadczy usługi dla TVP. Stacja proponowała mi pracę na etacie, ale nie jestem zainteresowany taką formułą. Byłaby ona dla mnie znacznie mniej korzystna” – mówiła dla Wirtualnej Polski.

Dziennikarz odniósł się także do informacji przekazanych przez likwidatora TVP, Daniela Gorgosza, który ujawnił, że zarobki prezenterów są znacznie niższe niż pod poprzednich władzach. Gorgosz twierdził, że najwyższe wynagrodzenie w TVP wynosi około 35 tysięcy złotych.

Marek Czyż podkreślił, że jego zarobki mieszczą się w podanych przez likwidatora widełkach i stanowczo zaprzeczył doniesieniom o zarobkach wynoszących 87 tysięcy złotych. Podkreślił, że faktyczne zarobki są znacznie niższe.

Dobrze mieszczę się w widełkach, które publicznie podał likwidator. I mogę jeszcze dodać, że krążąca w sieci informacja, że zarabiam 87 tys. zł, to nieprawda. Zarabiam monumentalnie mniej “- zapewnił wszystkich. 

Marek Czyż rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące swoich zarobków, wyjaśniając, że informacje podawane w mediach nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Źródło: wp.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej