Maria Zmarz-Koczanowicz: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

16 czerwca 2021
Przez: : KS

Maria Zmarz-Koczanowicz jest uznawana za jedną z najlepszych reżyserek filmów dokumentalnych w Polsce. Słowa te potwierdzają jej produkcje, które regularnie zdobywają uznanie nie tylko odbiorców, ale także krytyków i ekspertów oraz zdobywają nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o jej karierze, a także życiu prywatnym, koniecznie powinniście zapoznać się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Maria Zmarz-Koczanowicz: wiek

Jeśli interesuje was wiek reżyserki doskonale trafiliście. W sieci udało nam się dotrzeć do informacji, że kobieta urodziła się 8 listopada 1954 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 66 lat. Wiadomo również, że pochodzi z Cieplic Śląskich. Co ciekawe, pierwsze studia, które ukończyła to malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Następnie zdecydowała się na naukę na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach późniejszych zdobyła nawet stopnień doktor sztuk filmowych.

Marię Zmarz-Koczanowicz uznaje się za jedną z najlepszych polskich reżyserek dokumentalnych

Zobacz także: Co wiemy o Elizie Kubarskiej?

Maria Zmarz-Koczanowicz: kariera

Dotychczas reżyserka stworzyła już kilkadziesiąt filmów dokumentalnych. W jednym z wywiadów, zapytana skąd czerpie na nie pomysły, odpowiedziała, iż wzoruje się na sytuacjach z życia, których świadkiem jest ona lub jej znajomi. Zainteresowanie zarówno odbiorców, jak i krytyków zdobyła już podczas debiutu. Tytuły niektórych jej dzieł to: Dzieci rewolucji, Pokolenie 89, Dworzec Gdański oraz Była wojna. Na swoim koncie ma już wiele nagród i wyróżnień, a nawet odznaczenia.

Maria Zmarz-Koczanowicz: Orły 2021

Najnowszy film w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz nosi tytuł Guczo. Notatki z życia. Opowiada o losach arystokraty Augusta Zamoyskiego. Artystka przybliża jego życiorys oraz umiejętności tego nietuzinkowego artysty. Produkcja została nominowana do nagrody Orły 2021 w kategorii Najlepszy film dokumentalny. O tym, czy wygra statuetkę dowiemy się już 21 czerwca 2021 roku.

Maria Zmarz-Koczanowicz: Instagram

Prawdopodobnie reżyserka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @zmarzkoczanowicz. Jednakże, nie jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej