Mariusz Ziomecki: [wiek, kariera, dzieci, żona, Instagram]

14 stycznia 2022
Przez: : KS

Mariusz Ziomecki to dziennikarz i publicysta, który na swoim koncie ma występy w telewizji. Jego twórczość cieszy się dużą popularnością wśród polskich czytelników. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o jego karierze oraz życiu prywatnym, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Mariusz Ziomecki: wiek

Z informacji zamieszczonych w sieci dowiadujemy się, że Ziomecki urodził się 1952 roku. W związku z tym, w 2022 roku skończy 70 lat. Niestety, na temat życia prywatnego dziennikarza i autora książek wiadomo niewiele więcej.

Mężczyzna ma za sobą małżeństwo z Ewą Junczyk-Ziomecką, które zakończyło się rozwodem. Oprócz tego, jest ojcem dwójki dzieci: syna i córki.

Mariusz Ziomecki książki
Co wiemy o Mariuszu Ziomeckim?

Zobacz także: Co wiemy o Krystynie Prońko?

Mariusz Ziomecki: kariera

Ziomecki przez wiele lat jest związany z branżą dziennikarską. W przeszłości był dziennikarzem Kultury. Następnie, przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie także pracował w swoim zawodzie. Po powrocie do Polski był jednym z redaktorów naczelnych dwutygodnika Komputer Świat. Po kilku latach objął tą samą funkcję w Super Expressie. Przez rok pracował również w Przekroju.

Okazuje się, że w latach późniejszych związał się także z branżą telewizyjną. W Superstacji prowadził program Rezonans. Był także wydawca programu Konfrontacje. Oprócz tego,  współprowadził Prawy do lewego, lewy do prawego na antenie Polsat News 2. Co ciekawe, pełnił także funkcję doradcy prezesa NBP.

Ostatecznie, od kilku lat do szerszej publiczności Ziomecki dał poznać się jako autor książek. Miedzy innymi jego dzieła to Vademecum dziennikarstwa, ABC dziennikarstwa, gdzie podzielił się swoim doświadczeniem zawodowym.

Ponadto, Ziomecki jest autorem książek kryminalnych. Jedną z najbardziej znanych pozycji wśród czytelników niewątpliwie jest powieść Elementy zbrodni. Do tej pory ukazały się trzy tomy.

Mariusz Ziomecki: Instagram

Wszystko wskazuje na to, że dziennikarz i pisarz nie udziela się w social mediach. Co za tym idzie, na próżno szukać jego profilu na Instagramie.

źródło: Youtube

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej