Połącz się z nami

Marta Bijan: [wiek, kariera, piosenki, Instagram]

Opisy gwiazd

Marta Bijan: [wiek, kariera, piosenki, Instagram]

Marta Bijan to polska młoda wokalistka, o której pierwszy raz zrobiło się głośno, kiedy zajęła drugie miejsce w jednym z najpopularniejszych programów muzycznych w Polsce. Okazuje się, że muzyka nie jest jej jedyną pasją. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jej temat, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego tuż poniżej!

Marta Bijan: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że młoda artystka urodziła się 6 kwietnia 1996 roku. W związku z tym, nietrudno policzyć, że na chwilę obecną ma 25 lat. Wiadomo również, że pochodzi z Sosnowca, a dorastała w Czeladzi. Jest jedynaczką. Co ciekawe, już jako czterolatka brała udział w konkursach wokalnych i śpiewała w szkolnym zespole. Wtedy też zaczęła uczyć się gry na pianinie. Okazuje się, że jest także kompozytorką, reżyserką oraz pisze wiersze. Ukończyła studia na kierunku Film i Multimedia w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Zobacz także: Co wiemy o prezenterce TVP Info Annie Grochowskiej?

Marta Bijan: X Factor

Wokalistka w 2014 roku zdecydowała spróbować swoich sił w programie X Factor, który cieszy się wtedy bardzo dużą oglądalnością. Na castingu poradziła sobie doskonale i udało jej się zakwalifikować do dalszego etapu, gdzie dołączyła do ekipy Ewy Farnej. Ostatecznie udało jej się dojść do finału, choć tam musiała uznać wyższość Artema Furmana. Mimo to, niewątpliwie otworzyło jej to furtkę do dalszej kariery.

Najnowsza płyta Marty Bijan miała premierę w 2021 roku.

Marta Bijan: piosenki

Za najbardziej popularne single Marty Bijan na pewno należy uznać utwory Mówiłeś, Milcząc, Śpiąca Królewna oraz Poza mną. Dotychczas, na rynku muzycznym ukazały się dwa albumy jej autorstwa. Pierwsza z nich Melancholia premierę miała w 2018 roku, natomiast druga Sztuka Płakania w maju 2021 roku. Na swoim koncie ma wiele występów na festiwalach oraz koncertach.

Marta Bijan: Instagram

Młoda artystka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @marta_bijan. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 29 tysięcy użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry