Połącz się z nami

Marta Żmuda-Trzebiatowska odebrała nominację do „Orłów 2020”

Marta Żmuda-Trzebiatowska

News

Marta Żmuda-Trzebiatowska odebrała nominację do „Orłów 2020”

Marta Żmuda-Trzebiatowska poinformowała na swoim Instagramie, że otrzymała nominację do Orłów 2020. W poście opisała swoją historię aktorską oraz odczucia związane z karierą.

Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła się 26 lipca 1984 roku. Jest aktorką teatralną, filmową jak i telewizyjną. Debiutowała w 2005 roku w serialu „Dom niespokojnej starości”. Ponadto, za rolę w „Teraz albo nigdy” otrzymała Telekamerę w kategorii „aktorka”. Wielokrotnie grała również role drugoplanowe w serialach i filmach. Była uczestniczką 8. edycji „Tańca z gwiazdami”. Jest ambasadorką Kampanii Ładnego Pisania Piórem, a od 2016 roku także marki Apart. O aktorce ponownie zrobiło się głośno, kiedy zaszła w ciążę.

Marta Żmuda-Trzebiatowska została nominowana do Orłów 2020

Orły to potoczna nazwa nagród filmowych przyznawanych co roku przez Polską Akademię Filmową. Kandydatami do statuetki mogą być wszystkie filmy fabularne jak i występujący w nich aktorzy. Okazuje się, że taką nominację otrzymała Żmuda-Trzebiatowska za drugoplanową rolę w filmie „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego. Swoim osiągnięciem pochwaliła się w mediach społecznościowych. Ponadto opisała swoje odczucia i historię związane z rozwojem kariery.

W swoim poście na Instagramie napisała:

„Kochani, nie umiem opisać radości, którą czuję w sercu. Dziś odebrałam nominację Polskiej Akademii Filmowej do nagrody ORŁY 2020 za drugoplanową rolę w filmie „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego. To piękna kropka w mojej historii z Andrzejem Żuławskim, historii która zaczęła się ponad dwadzieścia lat temu. Jako nastolatka byłam fanką urody i talentu Sophie Marceau, tak dowiedziałam się o wybitnym polskim reżyserze – Andrzeju Żuławskim. (…) Nie wiem co przyniesie mi życie, nie wiem co przyniesie los i jak potoczy się dalej moja zawodowa droga, ale jedno jest pewne – to najpiękniejsza zawodowa podróż jaką odbyłam i cudownie „oczyszczające”, wyzwalające doświadczenie. Warto w siebie wierzyć i o siebie walczyć, nawet kiedy inni już dawno spisali Cię na straty… Piękny dzień!”

View this post on Instagram

Kochani, nie umiem opisać radości, którą czuję w sercu. Dziś odebrałam nominację Polskiej Akademii Filmowej do nagrody ORŁY 2020 za drugoplanową rolę w filmie „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego. To piękna kropka w mojej historii z Andrzejem Żuławskim, historii która zaczęła się ponad dwadzieścia lat temu. Jako nastolatka byłam fanką urody i talentu Sophie Marceau, tak dowiedziałam się o wybitnym polskim reżyserze – Andrzeju Żuławskim. Zafascynowałam się twórczością, która dla nastolatki była mało zrozumiała, ale pociągająca… Wtedy chyba pierwszy raz tak na serio poczułam, że chcę być aktorką. Wyobraźcie sobie jakie było moje zaskoczenie i niedowierzanie, kiedy kończąc Akademię Teatralną otrzymałam telefon od agenta, że Andrzej Żuławski zaprasza mnie na rozmowę w sprawie roli w filmie… Kosmos! Magia! Film ten nigdy nie powstał. Nie dane nam było spotkać się w pracy, ale zaproszenie do obrazu „Mowa ptaków” w reżyserii Xawerego Żuławskiego, do którego to scenariusz napisał sam Andrzej Żuławski, było dla mnie możliwością spotkania z Nim samym. I znowu magia, kosmos… metafizyka. Rola Jakubcowej pozwoliła mi wyzwolić się z szuflady „ładna, miła, grzeczna”. Nie wiem co przyniesie mi życie, nie wiem co przyniesie los i jak potoczy się dalej moja zawodowa droga, ale jedno jest pewne – to najpiękniejsza zawodowa podróż jaką odbyłam i cudownie „oczyszczające”, wyzwalające doświadczenie. Warto w siebie wierzyć i o siebie walczyć, nawet kiedy inni już dawno spisali Cię na straty… Piękny dzień! @pnf_orly #nominacja #dziękuję @kamilkula.official @marta_kownacka_ @jarzebskaciesielska @malgo_matuszewska @agencja_bumerang #xaweryżuławski

A post shared by Marta Żmuda Trzebiatowska (@mzmudatrzebiatowskaofficial) on

Ponadto, w kategorii „rola drugoplanowa”, Marta Żmuda-Trzebiatowska powalczy o statuetkę z Elizą Rycembel („Boże Ciało”), Kasią Smutniak („Słodki koniec dnia”), Agatą Buzek („Córka trenera”) oraz Jowitą Budnik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”)

Warto dodać, że gala rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2020 odbędzie się już 2 marca

Myślicie Marta Żmuda-Trzebiatowska zasłużyła na nominację do Orłów 2020?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry