Mata zaskoczył szczerością. Na antenie TVN opowiedział o swoich zaburzeniach

26 lutego 2024
Przez: : M.J

Mata, znany polski raper, podczas swojego udziału w programie “Autentyczni” na antenie TVN, zaskoczył widzów otwartością i szczerością. W trakcie rozmowy z Maciejem Stuhrem, prowadzącym program, opowiedział o swoich zaburzeniach. Jak się okazuje u rapera stwierdzono spektrum autyzmu.

Program Autentyczni TVN

“Autentyczni” to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu mogą poczuć się jak dziennikarze i zadać pytania zaproszonym gościom. W ostatnim odcinku pojawił się Mata, który zaskoczył wszystkich swoim wyznaniem. 

ZOBACZ TAKŻE: “Za dużo jaram”. Mata wrzucił do sieci rozmowę z psychoterapeutką! Data nie jest przypadkowa!

“Jestem w spektrum autyzmu” – powiedział bez ogródek.

Mata po raz pierwszy o swoich zaburzeniach

Mata, znany z kontrowersyjnych tekstów, takich jak “Patointeligencja”, w którym krytykował edukację elit, zwrócił uwagę na swoją chorobę. Jak się okazuje, diagnoza nieco go zaskoczyła, gdyż chcąc sprawdzić, czy ma ADHD okazało się, że to spektrum autyzmu.

Poszedłem sprawdzić, czy mam ADHD. Dowiedziałem się, że psychiatra nie jest w stanie stwierdzić ADHD u mnie. Ale za to powiedział mi, że jestem w spektrum autyzmu” – powiedział.

Raper wyznał, że po diagnozie wiele rzeczy zaczęło mieć sens. 

“Wtedy dużo rzeczy zaczęło mieć sens, że tak to ujmę. Tak że mam nadzieję, że w przyszłym programie ja będę pytania zadawał” – zażartował.

Program “Autentyczni” początkowo budził kontrowersje. Po pierwszych odcinkach pojawiła się fala komentarzy, a niektórzy byli rozczarowani brakiem konkretnego wstępu w temat. Jednak prowadzący program, Maciej Stuhr, bronił swojego programu. Na jego profilu w mediach społecznościowych pojawił się post obszerny post.

Patrząc na wielkie emocje moich nowych Kolegów, którzy współtworzą ten program, na ich tremę, szczęście z powodu przekraczania swoich ograniczeń, dumę, że wreszcie ktoś dał im szansę i ich zauważył, wiem, że było warto rozpocząć tę niezwykłą przygodę” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Stuhr podkreślił, że program będzie coraz lepszy, a uczestnicy na pewno pokochają jego uczestników. 

“To jest tak niesamowite obserwować, jak uczą się telewizji, jak walczą z tremą, jak ciekawi są każdego gościa! A do tego ich emocje, wyrażane w tak bezpośredni sposób, że mogę tylko patrzeć i uczyć się od nich! Bardzo dziękuję, że mogę być częścią tej przygody!” – dodał.

Zdecydowanie ta produkcja zasługuje na uwagę. Poznajemy w niej nie tylko znane osoby z nieznanej nam dotąd strony, ale także ludzi, którzy mimo swojej choroby zdecydowali się spełniać swoje marzenia i pokazać nam świat swoimi oczami.

“Bardzo ważny i potrzebny program!”

“Świetny program👏 … potrzebny i cenny aby przybliżać tematykę ….można się wiele nauczyć 💙

“Program bardzo potrzebny ,dla nas wszystkich.Uczmy się życzliwości i prostego spojrzenia na świat 😊

“Gratuluje odwagi , chylę czoło dla stacji TVN . Oczywiście będę oglądał !” – czytamy w sieci.

Źródło: natemat.pl / Facebook

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej