Mateusz Borek: [wiek, kariera, żona, syn, Instagram]

5 października 2020
Przez: : KS

Mateusz Borek jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Mimo, że w sieci pojawiały się kontrowersje dotyczące jego życia prywatnego oraz kariery, nadal cieszy się dużą sympatią wśród fanów sportu. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jego temat, koniecznie przeczytajcie artykuł zamieszczony poniżej!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mateusz Borek (@mati_borek)

Mateusz Borek: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Borek urodził się 2 listopada 1973 roku. W związku z tym, już niebawem będzie obchodził swoje 47. urodziny. Pochodzi z Dębicy położonej w województwie podkarpackim. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego, udał się na studia do Wyższej Szkoły Biznesu, z których po czasie zrezygnował. Wykształcenie wyższe zdobył na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Mateusz Borek: kariera

Pracę w zawodzie zaczął w telewizji w Tarnowie. Od 2000 roku możemy oglądać go w roli dziennikarza oraz komentatora sportowego. Przez ten czas był związany z Canal+, Polsat Sport, a także Eurosportem. Nie tylko komentował najważniejsze rozgrywki na boisku, ale także prowadził programy publicystyczne. Między innymi były to ,,Cafe Futbol’’ i ,,Puncher’’. Ponadto, wielokrotnie występował w roli gospodarza gal bokserskich oraz KSW. Niejednokrotnie zdobywał nagrody publiczności i statuetki w kategorii komentator sportowy. Wraz z kolegą po fachu Cezarym Kowalskim, napisali książkę opowiadającą o kulisach polskiej piłki nożnej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Mk (@mati_borek)

Mateusz Borek: żona

Jego partnerką życiową od wielu lat jest Joanna Chętnik-Borek. Kobieta ma za sobą karierę w modelingu, a aktualnie zajmuje się prowadzeniem agencji hostess. Poznali się w 2006 roku, a w jednej z rozmów komentator powiedział, że weźmie z nią ślub, jeśli będą parą do jego 40 urodzin.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przek (@mati_borek)

Mateusz Borek: syn

Małżeństwo wychowuje syna Jakuba. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec tak samo jak jego tata, bardzo interesuje się piłką nożną. Z uwagi na jego prace często ma możliwość brać udział w ważnych wydarzeniach sportowych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Post udostępniony przerek (@mati_borek)

Mateusz Borek: Instagram

Swój profil na Instagramie prowadzi bardzo aktywnie pod nazwą @mati_borek. Na chwilę obecną obserwuje go tam ponad 159 tysięcy użytkowników.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Mak (@mati_borek)

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej