Mateusz Damięcki: [wiek, kariera, żona, Instagram]

19 października 2021
Przez: : KS

Mateusz Damięcki to bez dwóch zdań jeden z najlepszych aktorów w Polsce. Mimo dużej popularności, nie należy do grona osób, które starają się, aby w mediach huczało na ich temat. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze, a także życiu prywatnym!

Mateusz Damięcki: wiek

W sieci można dotrzeć do informacji, że Damięcki urodził się 19 maja 1981 roku. W związku z tym, nietrudno obliczyć, że na chwilę obecną ma 40 lat. Aktor pochodzi z Warszawy, a pochodzi z rodziny, z wielopokoleniowymi tradycjami aktorskimi. Dorastał wraz z siostrą Matyldą, która również zdecydowała się na karierę w branży filmowej, choć ostatnimi czasy nie występuje w żadnych produkcjach.

Damięcki po zakończeniu edukacji w liceum ogólnokształcącym zdecydował się na studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Aktorskim, które ukończył w 2004 roku.

Zobacz także: Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki po raz drugi zostali rodzicami!

Mateusz Damięcki: kariera

Aktor swoją karierę zaczynał do epizodycznych ról. Pierwsze z nich miał jeszcze jako nastolatek. Wraz z wiekiem i zdobytym doświadczeniem zyskiwał nie tylko więcej kontraktów, ale także fanów.

Do tej pory widzowie mieli okazję oglądać go zarówno w filach, jak i produkcjach telewizyjnych. Oprócz tego, brał udział w programie Taniec z gwiazdami. Seriale, w których zagrał to między innymi Na dobre i na złe, W rytmie serca i Egzamin z życia.

Ponadto, niedawno w kinach pojawił się film Furioza, w którym Damięcki wciela się w rolę Goldena.

Mateusz Damięcki: żona

Okazuje się, że aktor ma za sobą nieudane małżeństwo, które po niecałym roku zakończyło się rozwodem. W 2018 roku ponownie stanął na ślubnym kobiercu z instruktorką baletu Pauliną Andrzejewską. Para doczekała się dwóch synów: Franciszka i Ignacego. Niewątpliwie, mężczyzna zdecydowanie należy do grona osób, które cenią swoją prywatność.

Mateusz Damięcki żona
Żoną aktora jest Paulina Andrzejewska

Mateusz Damięcki: Instagram

Aktor prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @mateuszdamiecki. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 170 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej