Połącz się z nami

Mery Spolsky: [wiek, piosenki, Kuba Wojewódzki, Instagram]

Opisy gwiazd

Mery Spolsky: [wiek, piosenki, Kuba Wojewódzki, Instagram]

Mery Spolsky to niewątpliwie jedna z najbardziej interesujących artystek w kraju. Już niebawem będzie gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Zanim jednak wystąpi w telewizji, sprawdźmy razem, co wiadomo o jej karierze oraz życiu prywatnym!

Mery Spolsky: wiek

Na pewno wiele osób zastanawia się, jak nazywa się piosenkarka. Otóż, jej imię i nazwisko brzmi Maria Żak. Pochodzi z Warszawy, a urodziła się 14 listopada 1993 roku. W związku z tym już niedługo skończy 27 lat. Studiowała filologię angielską oraz amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim i scenopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej. Okazuje się, że zajmuje się nie tylko śpiewem. Jest także projektantką ubrań oraz producentką muzyczną.

Mery Spolsky: piosenki

Swoją przygodę z muzyką zaczęła już jako nastolatka. Pierwszą gitarę, na której uczyła się grać dostała od ojca. Oprócz tego, ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec. Pierwszym zespołem, z którym zaczęła występować na scenie to Makijaż. Następnie, z Kubą Bąkałą stworzyli duet Różowe Okulary. Działalność solową rozpoczęła w 2014 roku. Na swoim koncie ma już wiele nagród i wyróżnień, które zdobyła podczas festiwali. Co ciekawe, prowadzi autorską audycje na antenie radia Newonce.radio, która nazywa się ,,Alfabet Spolsky”.

Mery Spolsky: płyty

Do tej pory, na rynku muzycznym pojawiły się już dwa albumy studyjne Mery. Za jej najczęściej odtwarzane utwory uznaje się piosenki ,,Bigotka’’, ,,Miło Było Pana Poznać’’ oraz ,,Romantyczna miłość’’. Okazuje się, że jest autorką tekstu do ,,SMRC’’, kawałka wykonywanego przez Julię Wieniawę.

Mery Spolsky: Kuba Wojewódzki

Program Kuby Wojewódzkiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od wielu lat. 27 października jego gościem będzie właśnie Mery Spolsky. Odcinek ten będzie bardzo muzyczny, ponieważ prócz niej na kanapie Króla TVN-u zasiądzie Maciej Maleńczuk.

Mery Spolsky: Instagram

Swój profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @meryspolsky. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 43 tysiące użytkowników.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry