Męskie Granie 2024: Jest już nowy hymn tegorocznej edycji

11 czerwca 2024
Przez: : W.M.

Na ten dzień czekali nie tylko wszyscy fani Męskiego Grania. 11 czerwca o godz. 12:00 został zaprezentowany utwór promujący tegoroczną edycję festiwalu. “Wolne duchy” w wykonaniu Darii Zawiałow, Mroza oraz braci Kacperczyk już teraz zapowiada się na wielki hit!

Męskie Granie to polski festiwal muzyczny, organizowany od 2010 roku przez agencję eventową Live, którego pomysłodawcą i sponsorem jest producent piwa Żywiec. Partnerem medialnym festiwalu w latach 2010-2019 był Program III Polskiego Radia, a od 2021 roku jest nim Radio 357. Festiwal ten jest niezwykłym wydarzeniem muzycznym, które przyciąga rzesze fanów dzięki unikalnej formule i wyjątkowej atmosferze.

Festiwal odbywa się każdego lata, prezentując serię koncertów z udziałem czołowych polskich artystów muzyki rozrywkowej. Wyjątkiem był rok 2020, kiedy to festiwal miał miejsce tylko jednego dnia z powodu pandemii COVID-19. Kulminacją każdego sezonu jest koncert w Żywcu, choć w 2011 roku pierwszy koncert odbył się właśnie tam. Każda edycja kończy się wydaniem albumu koncertowego, na którym znajdują się nagrania z koncertów.

Tradycją Męskiego Grania jest coroczny premierowy utwór, nagrywany przez specjalnie stworzoną na tę okazję supergrupę i wydawany jako hymn dorocznej edycji festiwalu. Od 2014 roku supergrupa nosi nazwę Męskie Granie Orkiestra i wykonuje podczas festiwalu specjalnie przygotowany koncert, składający się z coverów polskich utworów oraz hymnu danej edycji.

Hymny Męskiego Grania

2010: „Wszyscy muzycy to wojownicy”

Pierwszy hymn Męskiego Grania wykonała supergrupa złożona z Wojciecha Waglewskiego, Macieja Maleńczuka i Abradaba. Utwór „Wszyscy muzycy to wojownicy” stał się ikoną festiwalu, ustanawiając wysoki standard dla przyszłych edycji.

2011: „Kobiety nam wybaczą”

Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Spięty, Fisz i Leszek Możdżer stworzyli hymn „Kobiety nam wybaczą”, który kontynuował tradycję energetycznych i angażujących utworów.

2012: „Ognia!”

W 2012 roku hymn „Ognia!” wykonali Katarzyna Nosowska i Marek Dyjak. Piosenka wyróżniała się emocjonalnym i intensywnym brzmieniem, które przyciągnęło uwagę wielu słuchaczy.

2013: „Jutro jest dziś”

Nosowska i O.S.T.R. stworzyli hymn „Jutro jest dziś”, który po raz kolejny pokazał, jak różnorodne mogą być utwory Męskiego Grania, łącząc różne style muzyczne.

2014: „Elektryczny”

Męskie Granie Orkiestra 2014, w skład której weszli Brodka, Olaf Deriglasoff, Emade, Dawid Podsiadło i Andrzej Smolik, wykonała hymn „Elektryczny”. Utwór szybko zdobył popularność dzięki swojej nowoczesnej aranżacji i energetycznemu wykonaniu.

2015: „Armaty”

W 2015 roku hymn „Armaty” został wykonany przez Męskie Granie Orkiestra 2015 w składzie: Fisz, Mela Koteluk i Andrzej Smolik. Piosenka zyskała uznanie za swój innowacyjny styl i mocny przekaz.

2016: „Wataha”

Męskie Granie Orkiestra 2016, z Tomaszem Organkiem, O.S.T.R. i Dawidem Podsiadło, stworzyła hymn „Wataha”. Utwór ten łączył różne style muzyczne i stał się jednym z najbardziej pamiętnych hymnów festiwalu.

2017: „Nieboskłon”

Brodka, Tomasz Organek i Piotr Rogucki z Męskie Granie Orkiestra 2017 wykonali hymn „Nieboskłon”. Piosenka charakteryzowała się głębokim tekstem i wyjątkowym brzmieniem.

2018: „Początek”

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych hymnów, „Początek”, został wykonany przez Korteza, Dawida Podsiadło i Krzysztofa Zalewskiego. Utwór zdobył ogromną popularność, a teledysk stał się hitem w serwisach streamingowych.

2019: „Sobie i Wam”

Męskie Granie Orkiestra 2019, w skład której weszli Nosowska, Igo, Tomasz Organek i Krzysztof Zalewski, wykonała hymn „Sobie i Wam”. Piosenka szybko stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych hymnów w historii festiwalu.

2020: „Świt”

W 2020 roku hymn „Świt” został wykonany przez Darię Zawiałow, Króla i Igo. Utwór wyróżniał się nowoczesnym brzmieniem i głębokim tekstem, podkreślając aktualne tematy i emocje.

2021: „I Ciebie też, bardzo”

Męskie Granie Orkiestra 2021 w składzie: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino, stworzyła hymn „I Ciebie też, bardzo”. Piosenka szybko zdobyła uznanie za swoje melodyjne i emocjonalne podejście.

2022: „Jest tylko teraz”

Hymn Męskiego Grania 2022, „Jest tylko teraz”, został wykonany przez Bedoesa, Krzysztofa Zalewskiego i Kwiat Jabłoni. Utwór pełen optymiz

optymizmu i pozytywnych wibracji idealnie wpisał się w ducha festiwalu, podkreślając znaczenie chwili obecnej i cieszenia się życiem tu i teraz.

2023: „Supermoce”

W 2023 roku hymn „Supermoce” wykonali Igo, Mrozu i Vito Bambino. Piosenka koncentruje się na odkrywaniu wewnętrznej siły i wspólnej mocy, którą każdy z nas może odnaleźć w sobie. Utwór szybko zdobył uznanie za swoją dynamiczną melodię i inspirujący tekst, stając się ulubieńcem publiczności.

Nowy Hymn Męskiego Grania

Dzięki współpracy czołowych polskich artystów, hymn Męskiego Grania każdego roku staje się wydarzeniem samym w sobie, zdobywając popularność zarówno na festiwalu, jak i w mediach.

Męskie Granie to prawdziwe święto muzyki, które co roku dostarcza niezapomnianych wrażeń i wspomnień, zarówno artystom, jak i publiczności.

Na ten dzień czekali nie tylko wszyscy fani Męskiego Grania. 11 czerwca o godz. 12:00 swoją premierę miał utwór, który promuje tegoroczną edycję festiwalu.

“Wolne duchy” w wykonaniu Darii Zawiałow, Mroza oraz braci Kacperczyk zapowiada się na kolejny hit!

Posłuchajcie:

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej