Połącz się z nami

Michał Wiśniewski przerwał milczenie i wydał oświadczenie! Zwrócił się do mediów!

Wiśniewski jest niewinny?

News

Michał Wiśniewski przerwał milczenie i wydał oświadczenie! Zwrócił się do mediów!

Kilka dni temu liderowi Ich Troje prokuratura postawiła zarzuty. Miał on wziąć kredyt na 2,8 milinów przedstawiając fałszywe dokumenty. Piosenkarz tłumaczył się z afery, a teraz Wiśniewski wydał oświadczenie, w którym zwrócił się do mediów!

Zarzuty dla Michała Wiśniewskiego

Kilka dni temu informowaliśmy o aferze, w którą zamieszany miał być lider zespołu Ich Troje. Według informacji, jakie przekazał jeden z tabloidów, prokuratura szykowała się do przedstawienia zarzutów Wiśniewskiemu, który na podstawie fałszywych dokumentów, miał otrzymać z banku SKOK-u Wołomin kredyt w wysokości 2,8 milionów złotych.

We wtorek prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga przedstawił zarzut kolejnej osobie – znanemu piosenkarzowi Michałowi W. Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 zł” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Katarzyna Skrzeczkowska.

Zobacz także: Prokuratura postawiła zarzuty Michałowi Wiśniewskiemu

Po wyjawieniu tych zarzutów Michał Wiśniewski zabrał głos. Wyjaśnił, że rzeczywiście był klientem banku, a w trakcie spłacania kredytu, utracił zdolność finansową:

Prawdą jest, że byłem klientem SKOK Wołomin, który udzielił mi 15 lat temu kredytu, a który spłacałem. Ze względu na utratę płynności finansowej pojawiły się opóźnienia w spłacie przedmiotowego kredytu, jak również innych zobowiązań.

Utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem, a łączenie mnie z medialną sprawą nieprawidłowości w SKOK Wołomin, w mojej ocenie, służy nagłośnieniu sprawy i ubarwieniu jej na czerwono.

Michał Wiśniewski wydał oświadczenie

Nie da się ukryć, że sprawą zainteresowały się media, które nagłośniły aferę. W związku z tym, Wiśniewski wydał oświadczenie, w którym zwrócił się portali i gazet, by nie ukrywali jego tożsamości:

„Szanowni Państwo, nazywam się Michał Wiśniewski i choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy paskiem. Do postawionych mi, zgodnie z prognozami mediów, zarzutów nie przyznałem się.”

Piosenkarz podkreślił, że do tej pory nic mu nie udowodniono, a postawienie zarzutów jest jednoznaczne z podejrzeniem, a nie oskarżeniem. Według Wiśniewskiego media napiętnowały sprawę i już wydały na niego wyrok:

„(…) jesteście na tyle inteligentnymi ludźmi i zdajecie sobie sprawę, iż publikacjami już wydaliście wyrok. Nie wystarczy napisać „grozi mu”, aby większość odczytała to jednoznacznie. Mnie uczono, co również padło przy czynnościach procesowych w prokuraturze, że postawienie zarzutów oznacza podejrzenie popełnienia przestępstwa, po czym po dochodzeniu zostanę lub nie postawiony w stan oskarżenia. Oskarżenie kogoś nie przesądza o winie, bo o tym może orzec jedynie Sąd, a na szczęście są niezawisłe Sądy. Proszę również nie pozbawiać mnie konstytucyjnego prawa do obrony, jak i nie pomijać faktu, że postępowanie sądowe jest dwuinstancyjne – wyrok musi najpierw zapaść, a później się uprawomocnić. Dopiero po ostatniej instancji można mówić o winie i karze. Ja tę karę od mediów dostałem już dziś, mimo tego, że czuję się absolutnie niewinny…”

Na koniec lider zespołu Ich Troje poprosił o spokój dla rodziny:

„Proszę o nienękanie mnie i mojej rodziny, jednocześnie dziękując przyjaciołom za wsparcie.”

Oświadczenie Michała Wiśniewskiego
Oświadczenie Wiśniewskiego

Źródło: Facebook Michała Wiśniewskiego, Instagram Michała Wiśniewskiego

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry