Połącz się z nami

Międzynarodowy festiwal w Cannes ODWOŁANY! Oficjalne oświadczenie!

News

Międzynarodowy festiwal w Cannes ODWOŁANY! Oficjalne oświadczenie!

Zapewne można było się tego spodziewać, że kolejna wielka impreza filmowa zostanie odwołana z powodu epidemii koronawirusa. W nocy z czwartku na piątek na oficjalnym profilu festiwalu w mediach społecznościowych pojawiło się oficjalne oświadczenie organizatorów. Czy w takim razie w ogóle się nie odbędzie w tym roku? Zobaczcie! Międzynarodowy festiwal w Cannes ODWOŁANY!

Międzynarodowy festiwal filmowy odbywa się od 1946 roku na Lazurowym Wybrzeżu w mieście Cannes. Od tego czasu rok w rok byliśmy świadkami rozdania nagród filmowych, którymi w tym wypadku są Złote Palmy. Jak do tej pory najwięcej filmowych nagród zgarniały takie kraje jak Stany Zjednoczone, Włochy, Francja czy Wielka Brytania. Nie można zapomnieć, że również nasz kraj dwa razy dostał Złotą Palmę za filmy „Człowiek z Żelaza” Andrzeja Wajdy i „Pianista” Romana Polańskiego.

Tegoroczny festiwal w Cannes miał odbyć się w dniach 12-23 maja. Jednak biorąc pod uwagę fakt, rozprzestrzeniającego się w Europie koronowirusa również ta prestiżowa impreza nie odbędzie się w powyższym terminie. Czy oznacza to, że Złote Plamy w ogóle nie zostaną wręczone w tym roku? Zobaczcie!

„Wobec kryzysu zdrowotnego i rozwoju sytuacji we Francji oraz na całym świecie Festiwal Filmowy w Cannes nie będzie mógł odbyć się w zaplanowanym terminie od 12 do 23 maja”

Prestiżowy międzynarodowy festiwal w Cannes ODWOŁANY!

Jak możemy przeczytać na Twitterze, na ten moment festiwal został przesunięty i mówi się, że być może odbędzie się w czerwcu bądź lipcu tego roku. Jednak ta data również jest niepewna. Jak również możemy się dowiedzieć, jest to pierwszy raz, kiedy zostało odwołane tak ważne wydarzenie dla całej branży filmowej.

„Rozpatrujemy kilka opcji, żeby nie zachwiać funkcjonowania Festiwalu. Najprawdopodobniej go przesuniemy”

Francja również zmaga się z potężną epidemią koronawirusa. Na ten moment w tym kraju potwierdzonych jest ponad 11 tysięcy przypadków zakażenia. Zmarły 372 osoby, a wyleczonych zostało 12.

Zapewne to nie ostatnia tak duża impreza, która zostanie odwołana bądź przeniesiona!

Kontynuuj czytanie
Reklama
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry