„Milionerzy”: Uczestnik może przejść do historii. Jakie będzie pytanie za milion złotych?

16 września 2022
Przez: : W.M.

W ostatnim odcinku Milionerów zjawiskową wiedzę zaprezentował Tomasz Orzechowski. Zawodnikowi w teleturnieju zostało tylko jedno pytanie. Czy uczestnik wygra milion złotych i przejdzie do historii?

Milionerzy

W teleturnieju Milionerzy do wygrania jest 1 milion złotych. Tylko kilkorgu uczestnikom w polskiej edycji udało się tego dokonać. Na dobrej drodze, aby zapisać się w kartach historii teleturnieju, jest Tomasz Orzechowski, który w najbliższym odcinku będzie walczył o główną nagrodę.

W czwartkowym odcinku Milionerów wyemitowanym na antenie TVN 15 września pan Tomasz kontynuował swoją grę od pytania za 75 tys. złotych dotyczącego pary, która „urodziła się w 1809 r., a zmarła w 1849 r.”. Do wyboru jak zwykle były cztery odpowiedzi:

A) Edgar A. Poe i Juliusz Słowacki

B) Karol Darwin i Abraham Lincoln

C) Napoleon Bonaparte i Kim Ir Sen

D) James Joyce i Adam Mickiewicz

Zawodnik nie miał trudności z odpowiedzeniem na to pytanie i zaznaczył odpowiedź “A”, co jak się okazało, było właściwym wyborem. Wiedza uczestnika Milionerów zdecydowanie zaimponowała Hubertowi Urbańskiemu.

Pytanie za 125 tys. złotych dotyczyło tekstu piosenki Franka Kimono, który w swoim hicie śpiewał: „Ciosy karate… :

A) ślę na facjatę”

B) znam, bo mam patent”

C) młócę w szpagacie”

D) ćwiczyłem z bratem”

Zawodnik miał możliwość skorzystania z „koła ratunkowego” i wybrał telefon do przyjaciela. Pani Marzena, znając test piosenki, poradziła przyjacielowi, aby zaznaczył odpowiedź „D – ćwiczyłem z bratem”. Oczywiście wariant ten był poprawny i zawodnik mógł usłyszeć kolejne pytanie o 250 tys. złotych.

Biały krzyż rycerzy maltańskich z różą otoczony wieńcem z liści wawrzynu to wypisz wymaluj herb:

A) Wejherowa

B) Republiki Malty

C) Elbląga

D) Republiki Federalnej Niemiec

Również w pytaniu o ćwierć miliona pan Tomasz skorzystał z koła ratunkowego. Wybierając opcję „pół na pół” miał do wyboru dwie odpowiedzi A i B. Chociaż zawodnik nie był pewny, zdał się na własną intuicję i ryzykując, wybrał “herb Wejherowa”, tym samym wygrał 250 tys. złotych.

Zawodnik będzie walczył o milion

Pytanie za pół miliona złotych dotyczyło tworzywa „z którego Donatello wykonał słynnego “Dawida””. Tomasz Orzechowski miał do wyboru czarny marmur, lipowe drewno, brąz oraz piaskowiec i wybrał odpowiedź poprawną, czyli „C”.

Już w kolejnym odcinku Milionerów pan Tomasz usłyszy pytanie o milion złotych. Czy dołączy do wąskiego grona szczęśliwców i wygra nagrodę główną? Przekonamy się w najbliższy poniedziałek 19 września o godz. 20:55.

Hubert Urbański, fot. AKPA

źródło: TVN/AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej