“Miss Universe 2023”: Polski kostium narodowy – HIT czy KIT?

19 listopada 2023
Przez: : M.J

Angelika Jurkowianiec podczas finałowej gali Miss Universe 2023 zaprezentowała strój narodowy zaprojektowany przez znanego polskiego projektanta. Czy kreacja przypadła do gustu Polakom? Sprawdźmy!

Miss Universe 2023

Wybory Miss wywołują ogromne poruszenie na całym świecie i cieszą się niegasnącą popularnością. Tegoroczna gala Miss Universe 2023 była już 72. edycją konkursu. Finał odbył się w José Adolfo Pineda Arena w San Salvador w Salwadorze 18 listopada 2023 roku, a koronę przekazała zeszłoroczna zwyciężczyni R’Bonney Gabriel z USA. Na podium uplasowały się następująco: na trzecim miejscu pochodząca z Australii Moraya Wilson, na drugim miejscu Anntonia Porsild z Tajlandi. Pierwsze miejsce i prestiżowy tytuł otrzymała Sheynnis Palacios z Nikaragui.

Nasz kraj reprezentowała piękna Angelika Jurkowianiec – Miss Polski 2023.

Kostium narodowy Polski

Dużym zainteresowaniem na tego rodzaju konkursach cieszy się część, kiedy kandydatki prezentują swoje stroje narodowe.
Strój Polski na tegorocznej gali Miss Universe został zaprojektowany przez projektanta mody Konrada Bikowskiego.

Suknia maxi składała się z bogato zdobionego gorsetu oraz tiulowanego dołu, który na zakończeniu posiadał motyw ludowy. Początkowo Polka otulona była czerwoną peleryną. Reprezentantka Polski miała na sobie długie białe rękawiczki. Całość wykonana została w barwach narodowych.

Co na to Polacy? Ich zdania są mocno podzielone:

“Suknia całkiem ok jak na strój narodowy. Natomiast dół sukni brzydko załamuje się podczas prezentacji…Suknia przodem zdecydowanie za długa 😬”

“Szkoda, że motyw ludowej wycinanki został pokazany tylko na dole, bo to najlepsza cześć tej sukni, reszta dosyć sztampowa (góra z „płomieniami” niczym w radzieckich kostiumach łyżwiarzy figurowych), a fason choć imponujący, to deformujący sylwetkę, no i ten dół brzydko się załamywał. Bardzo fajny naszyjnik przypominający ludowe, słomiane pająki. Tak sobie myślę, czy cały czas trzeba wykorzystywać kolor flagi narodowej? Nie można czerpać więcej z polskiego folkloru pełnego kolorów, kwiatów, wycinanek, pasiaków?”

“O WOW cudo cudo cudo 😍😍😍😍”

“Suknia mogłaby być bardziej bogata w ozdoby, gdyż w porównaniu do innych kreacji nie dała takiego szału no i brak czegoś na włosach. Zdecydowanie za ubogo jak na możliwości naszych projektantów.(…)”

Zobacz także: Miss Polski kontra Miss Polonia! Czym się różnią i jakie są zasady? Tego możecie nie wiedzieć!

A Wy, co uważacie?

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej