Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej: TVP nie wykupiło praw do transmisji. Gdzie oglądać mecze Polaków?

14 stycznia 2021
Przez: : W.M.

W środę w Egipcie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej. Chociaż Polacy biorą udział w kwalifikacjach, rodacy nie będą mogli zobaczyć meczów z ich udziałem w TV. Pierwszy mecz Reprezentacji Polski już 15 stycznia. Gdzie obejrzeć?

Wysokie stawki do transmisji Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej skutecznie zniechęciły polskie stacje telewizyjne do wykupu praw.

13 stycznia w Egipcie miało miejsce rozpoczęcie Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Prawa do transmisji meczów miała firma Lagardere, jednak jak się okazuje, wysokie stawki sprawiły, że żadna z polskich stacji nie zdecydowała się na wykup. Lagardere zażądała aż 1,5 mln euro za pokazanie całego turnieju lub pół miliona euro za pokazanie meczów z udziałem naszej reprezentacji. Jak informowały „Sportowe Fakty”, najdalej w negocjacjach do wykupu wysunięta była Telewizja Polska, jednak wysokie ceny ostatecznie skutecznie zniechęciły TVP do zakupu praw.

Sportowi fani byli wyraźnie zawiedzeni, że nie będą mogli śledzić mistrzostw w telewizji. Swoje niezadowolenie wyraził także Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Andrzej Kraśnicki:

Obecna sytuacja dla wielu polskich firm i mediów – także telewizji – jest trudna z uwagi na pandemię COVID-19. Znacznie zmalały przychody reklamowe, wiele firm ogranicza w pierwszej kolejności wydatki na promocję i reklamę. Sytuacja, w której mecze reprezentacji Polski nie będą transmitowane spotka się w naszym kraju z dużym rozczarowaniem, ogromną krytyką i negatywnym odbiorem. Co istotne, transmisja meczów mistrzostw świata 2021 będzie budować pozytywną atmosferę wśród kibiców i promować mistrzostwa świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wsparcie i pomoc w tej kwestii” – napisał Kraśnicki w liście do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej

https://www.instagram.com/p/CJYAghyo8Li/

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej – gdzie obejrzeć?

Pierwszy mecz Reprezentacji Polski w fazie grupowej już 15 stycznia o godzinie 20.30. Nasi szczypiorniści na boisku zmierza się z Tunezją.

Kolejne mecze biało-czerwoni rozegrają z Hiszpanią już w najbliższą niedzielę (17 stycznia) o godz. 20.30 oraz Brazylią we wtorek (19 stycznia) również o 20.30.

Wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Piłce ręcznej będą transmitowane na platformie YouTube, na oficjalnym kanale IHF.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz