„Nasz nowy dom”: Architekt z programu zdradził szokujące fakty o rodzinach występujących w reality-show

28 grudnia 2021
Przez: : W.M.

Maciej Pertkiewicz pracuje jako architekt w jednym z najchętniej oglądanych programów stacji Polsat. Mężczyzna w ostatnim wywiadzie zdradził nieznane wszystkim fakty o wielu rodzinach, zgłaszających się do programu Nasz nowy dom.

Reality-show Nasz nowy dom

Program Nasz nowy dom zadebiutował na antenie Polsatu w 2013 roku. Reality-show w krótkim czasie zdobyło ogromną sympatię widzów i doczekało się już 17. sezonów. Od pierwszej edycji prowadzącą program jest Katarzyna Dowbor, która razem z ekipą ma tylko kilka dni, aby pomóc wyremontować dom lub mieszkanie rodzinie, która znalazła się w trudnej życiowe sytuacji.

Do programu Nasz nowy dom zgłasza się wiele potrzebujących osób, które marzą, aby ich rodzina mogła żyć w bezpiecznym miejscu, które nie naraża ich zdrowie i życie na szwank. Katarzyna Dowbor wspólnie z ekipą budowalną oraz architektami w pięć dni potrafią odmienić dom i tym samym życie wielu osób, których dotychczas nie oszczędzał los.

Architekt z Nasz nowy Dom>

Jednym z architektów, który pracuje razem z prowadzącą i pozostałą ekipą programu Nasz nowy dom, jest Maciej Pertkiewicz.

Zobacz także: Kim jest Maciej Pertkiewicz?

Wielu widzów, którzy śledzą odcinki reality-show stacji Poslat, widzi, w jak trudnej sytuacji życiowej znaleźli się bohaterowie programu, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że część z nich nie ma nawet dostępu do podstawowych mediów.

Pertkiewicz w rozmowie z wp.pl zdradził szokujące kulisy życia niektórych rodzin, zgadzających się do programu Nasz nowy dom.

„Większość rodzin, którym pomagamy, nie ma dostępu do podstawowych mediów. Już brak jednego z nich wydaje się czymś niepojętym, a tak naprawdę jest wiele rodzin, które nie mają dostępu do bieżącej wody, do kanalizacji, do prądu… To nadal się dzieje. Mam świadomość, że tak jest, więc nie jest to dla mnie szok. I wcale nie trzeba jechać daleko poza Warszawę, wystarczy oddalić się 20 km od stolicy, żeby poznać takie rodziny” powiedział

Architekt z programu wyznał, że w trudniejszej sytuacji zwykle znajdują się osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, gdyż wówczas dochodzą im dodatkowe koszty związane z utrzymaniem budynku.

„W mieszkaniach aż takich problemów nie ma. Jeśli chodzi o domki, to z reguły są to budynki dziedziczone po bliskich. Często są to wysokie koszty utrzymania, z którymi rodziny nie potrafią sobie poradzić. Nie mają punktu zaczepienia. Dla nich koszt doprowadzenia szamba czy kanalizacji jest zbyt duży. Żyją z dnia na dzień i wydatek w wysokości kilku tysięcy jest ogromnym obciążeniem. Dla nich ważniejsze jest, żeby się ogrzać czy zjeść” dodał Pertkiewicz w rozmowie wp.pl

Ekipa programu Nasz nowy dom
Ekipa Nasz nowy dom

źródło: Instagram Nasz nowy dom/wp.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej