Neo-Nówka ze skeczem „Wigilia 2022” wystąpili na festiwalu Pol’and’Rock! Brawurowa reakcja publiczności!

4 sierpnia 2022
Przez: : M.J

O najnowszym skeczu kabareciarzy z grupy Neo-Nówka mówi cała Polska. Członkowie grupy wystąpili 3 sierpnia na festiwalu Pol’and’Rock, gdzie festiwalowicze mieli okazję zobaczyć skecz pt. Wigilia 2022 na żywo. Jak zareagowała publiczność? ”Trzeba też przyznać, że to taki śmiech przez łzy”.

Skecz Neo-Nówki „Wigilia 2022”

Kabareciarze z grupy Neo-Nówka nie pierwszy raz wzbudzili kontrowersje swoim skeczem. Nie unikają kontrowersyjnych tematów, a podczas Festiwalu Kabaretu w Koszalinie tylko to potwierdzili.

ZOBACZ TAKŻE: Kabaret Neo-Nówka pojechał po obecnej władzy! Twórcy przerywają milczenie! W sieci wrze!

Skecz pt. Wigilia 2022 opowiada historię ojca i syna, którzy mają zupełnie różne poglądy polityczne. Podczas występu nie brakowało aluzji do obecnej władzy oraz sarkastycznych tekstów, które jednak nie wszystkim przypadły do gustu. Kabareciarze postanowili swój skecz również przedstawić publiczności zgromadzonej na festiwalu Pol’and’Rock. Ich reakcja? Znacznie się różni od tej, którą mogliśmy zobaczyć wśród publiczności zgromadzonej w Koszalinie.

Neo-Nówka na festiwalu Pol’and’Rock

Już od samego początku kabareciarze nie gryźli się w język. Swój występ zaczęli słowami:

“Jak ktoś długo nie reaguje, to proszę trącić go tam, żeby nie było tak, jak na konferencji Jarosława, kiedy zasnął”

Następnie zaprezentowali na scenie kilka znanych skeczy, aż w końcu przyszedł czas na skecz Wigilia 2022, o którym w mediach aż huczy.

Spotykamy się z hejtem w sieci, ale to tylko 20 proc. komentarzy. Reszta jest pozytywna. Jeden z pierwszych komentarzy, jaki zapamiętaliśmy, to „Halina nie kupuj węgla w tym roku, Neo-Nówka już dała do pieca”. Staliśmy się bohaterami tylko dlatego, że powiedzieliśmy prawdę, Ale jeżeli za prawdę staje się bohaterem, to możemy nieść ten “krużganek oświaty“- było słychać z ust jednego z założycieli Neo-Nówki.

Nie da się ukryć, że ile ludzi tyle opinii na ten temat, niemniej jednak publiczność zgromadzona na jednym z najpopularniejszych festiwali w Polsce, doskonale rozumiała aluzje rzucane przez kabareciarzy. Po słowach:

“Bylibyśmy pierwszym krajem, w którym po śmierci króla władzę przejmie kot”

Publiczność zareagowała bardzo żywiołowo. Jak donosi portal Onet.pl, osoby zgromadzone pod namiotem Akademii Sztuk Pięknych zaczęły skandować dobrze wszystkim znane hasła ***** ***. Redaktorzy powyższego portalu po przedstawieniu zdecydowali się zapytać uczestników festiwalu o wrażenie związane ze skeczem. Jak czytamy:

“Było ciekawie, kontrowersyjnie, ale trafnie. Większości publiczności się podobało. Myślę, że zgromadziło się tu sporo ludzi, którzy myślą podobnie. I jest ich więcej, niż się wydaje”

“[…] nastały takie czasy, gdy dla części Polaków takie żarty nie są śmieszne. Ale też nie potrafią zrozumieć, że to nasza Polska w krzywym zwierciadle. Przyznam, że podczas tego występu był trochę śmiech przez łzy”

Czułam, jakby mówili moim głosem. Czułam się przez nich dobrze reprezentowana”- przyznali uczestnicy Pol’and’Rock w rozmowie z portalem Onet.pl.

Widzieliście już skecz Neo-Nówki? Jeżeli nie, koniecznie musicie go nadrobić!

Źródło: Onte.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej