Połącz się z nami

Netflix traci kultowy serial. Kiedy „Przyjaciele” znikną z platformy?

News

Netflix traci kultowy serial. Kiedy „Przyjaciele” znikną z platformy?

Już niedługo z oferty Netflixa zostanie usunięty popularny serial „Przyjaciele”. Dlaczego tak się stanie i kiedy kultowa produkcja zniknie na dobre z platformy? Zobaczcie!

View this post on Instagram

Więcej Przyjaciół w Nowym Roku 🙂

A post shared by Netflix Polska (@netflixpl) on

„Przyjaciele” to jeden w nielicznych seriali komediowych, który tak bardzo odbił się w kulturze masowej. To opowieść o grupie tytułowych przyjaciół: Rachel, Monici, Phoebe, Joeya, Chandlera i Rossa, umiejscowiona w przestrzeni Nowego Jorku lat 90-tych. Serial zabawnie opisuje realia tamtych czasów, dając widzom powód do śmiechu, ale i przemyśleń. Z czasem serialowe sceny i gagi zyskały ponadczasowy wymiar, a sam serial można określić mianem kultowego.

View this post on Instagram

Happy #InternationalWomensDay!

A post shared by Friends (@friends) on

Serial wyświetlany był w telewizji, ponad 100 krajów, niezmiennie od 1994 do 2004 roku, a podczas tych dziesięciu lat otrzymał nagrodę Złotego Glogu, a także 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego. Po tym czasie stale wyświetlanie są powtórki w stacji Comedy Central Polska, a od 1 stycznia 2018 roku całe 10 sezonów serialu zagościło w bibliotece Netflixa.

Dla abonentów Netflixa było to wielkie wydarzenie, bo wielbiciele serialu mogli od tej pory mogli w dowolnej chwili powracać do ulubionych odcinków, albo przypomnieć sobie całe sezony- nie jeden z pewnością zatracił się w maratonie z „Przyjaciółmi”.

Radość fanów nie trwała długo bo na przełomie 2018 i 2019 roku w zaczęła krążyć informacja, że Przyjaciele znikają z Netflixa i wtedy platforma miała zapłacić 100 mln dolarów na możliwość jego dalszej emisji. Teraz powraca groźba pożegnania się na dobre z „Przyjaciółmi” i tym razem jest to nieodwołalne.

Dlaczego Netflix żegna się z serialem i kiedy to nastąpi?

Szef amerykańskiego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego AT&T, na konferencji branżowej w Bostonie zapowiedział, że z powodu planowanego uruchomienia własnego serwisu , koncern WarnerMedia wycofa ze wszystkich serwisów VOD filmy i seriale do których posiada prawa, a „Przyjaciele” są jednym z takich seriali.

„Zamierzamy wycofać ze wszystkich działających dzisiaj serwisów oryginalne treści, do których posiadamy prawa. To jeden ze sposobów na zaoferowanie naszym przyszłym użytkownikom naprawdę unikalnej oferty filmowej i serialowej” – powiedział Stephenson

Decyzja ta będzie miała swoje konsekwencje dla miedzy innymi takich serwisów jak Hulu czy Netflix. WarnerMedia zamierza bowiem wycofać prawa do emitowania przez Hulu serialu „Ostry dyżur”, zaś w wypadku Netflixa oprócz innych mowa właśnie o popularnej serii „Przyjaciele”.

Na pocieszenie dla fanów dodajmy że, platforma nie pożegna się serialem z dnia na dzień. Oficjalny polski profil Netflixa na Twitterze poinformował właśnie, że w naszym kraju wielbiciele będą cieszyć się sitcomem jeszcze przez przynajmniej półtora roku.

Nie miej jednak dla Netflixa utrata „Przyjaciół” będzie na pewno odczuwalna, bo według statystyk jest to jeden z najchętniej wybieranych pozycji przez użytkowników serwisu.

A wy będziecie tęsknić za możliwością powrotów do perypetii „Przyjaciół” ?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry