Nie działa TVN i POLSAT-zmiany w programie TV! Dlaczego i na jak długo?

10 lutego 2021
Przez: : M.J

Zapewne niejeden widz mógł się zdziwić w środowy poranek, włączając swój odbiornik. Jak zapewne zauważyliście, nie działa TVN i Polsat oraz wiele innych stacji telewizyjnych. Zamiast programów na ekranie pojawia się czarna plansza z napisem „Tu miał być Twój ulubiony program”. O co chodzi? Zobaczcie!

10 lutego 2021 roku dwie największe w naszym kraju stacje komercyjne, którymi są grupa TVN Discovery oraz Polsat włączyły się do akcji pod nazwą „Media bez wyboru”. Akcja ma na celu wyrazić swój sprzeciw wobec planowanego przez rząd wprowadzenia podatku od wpływów reklamowych.

Na wielu portalach internetowych możecie znaleźć list otwarty do władz i liderów politycznych. Mnóstwo z nich całkowicie zawiesiło swoją działalność, publikując jedynie treść listu otwartego. Nie tylko grupa TVN Discovery i Polsat wzięły udział w strajku, ale również największe portale informacyjne, internetowe, prasa, oraz radio.

Przeczytajcie – List otwarty MEDIÓW do RZĄDU!

Nie działa TVN i POLSAT-zmiany w programie TV! Dlaczego i na jak długo?

O godzinie 4:00, 10 lutego stacja TVN Discovery wyłączyła swój sygnał. Jak możemy się dowiedzieć, wstępnie przerwa w nadawaniu ma potrwać 24h. Niedługo później swój sygnał również wyłączyła stacja Polsat. Na wielu kanałach telewizyjnych zobaczymy jedynie komunikat, który jest skierowany w stronę widzów oraz reklamodawców, który brzmi:

„Tu miał być Twój ulubiony program. Nadajemy specjalną audycję w związku z akcją „Media bez wyboru”. Przepraszamy”.

Jest to pierwsza akcja prywatnych mediów na taką ogromną skalę od wielu lat.

„Podatek od reklam spowoduje osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w naszym kraju. Rolą mediów nie jest walka ze skutkami pandemii. To rola rządu. Naszym zadaniem jest rzetelne informowanie. Nie ma wolnego kraju bez niezależnych mediów”– czytamy na stronie Radia Zet.

Kiedy zaczną działać stacje telewizyjne, radia i portale internetowe, które wzięły udział w proteście? Wszystko wskazuje na to, że protest potrwa 24 h. Niemniej jednak nie znajdziemy dokładnych informacji na temat tego, kiedy ponownie wrócą media biorące udział w proteście.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz