Połącz się z nami

Nie tylko Mark Zuckerberg stracił na awarii Facebooka! Dla gwiazd to również mogły być ogromne straty!

Julia Wieniawa i Mark Zuckerberg.

Z życia gwiazd

Nie tylko Mark Zuckerberg stracił na awarii Facebooka! Dla gwiazd to również mogły być ogromne straty!

Bez wątpienia osoby na co dzień pracujące w mediach społecznościowych na długo zapamiętają poniedziałkowe popołudnie 4 października 2021 roku. Wówczas największa w historii awaria Instagrama i Facebooka uniemożliwiła im pracę. Nie tylko Mark Zuckerberg stracił ogromną sumę pieniędzy. Zobaczcie, ile mogły stracić nasze rodzime gwiazdy.

Nie działał Facebook i Instagram

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie świat bez mediów społecznościowych? Nie da się ukryć, że awaria najpopularniejszych serwisów odbiła się szerokim echem w mediach. 4 października tuż po godzinie 17.00 przestały działać portale i komunikatory związane z firmą Marka Zuckerberga. Przez 6 długich godzina wiele osób zastanawiało się, jak to możliwe, że żadna ze stron związanych z Facebookiem nie działa.

Mark Zuckerberg z żoną.
Mark Zuckerberg z żoną Priscillą.

Choć media społecznościowe pod wieloma względami ułatwiły nam życie, to ostatnia awaria mogła nam uświadomić, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od Internetu. Jak już wiadomo, najwięcej na usterce stracił właściciel Facebooka. Mark Zuckerberg w 6 godzin stracił niemal 7 miliardów dolarów. Jednak nie tylko on odczuł skutki tej historycznej awarii.

Ile zarabiają gwiazdy w mediach społecznościowych?

Nie jest tajemnicą, że wielu celebrytów utrzymuje się właśnie z funkcjonowania w sieci. Również gwiazdy swoje budżety zasilają postami udostępnianymi w social mediach. Od lat krążą również pogłoski na temat zarobków gwiazd. 4 października wielu influencerów, celebrytów i gwiazd nie mogło wykonać swojej pracy związanej z mediami społecznościowymi, a co się z tym wiąże na pewno odczuli tego skutki. Jest to również ogromna strata dla firm, które żyją tylko z e-handlu, a jak wiadomo Facebook i Instagram to najlepsze źródło reklamy.

Już jakiś czas temu w Super Expressie pojawiły się doniesienia na temat zarobków polskich gwiazd w sieci. Musicie przyznać, że kwota za dodanie jednego postu może zwalić z nóg. Jak w takim razie wygląda to w polskim show-biznesie?

Julia Wieniawa w jasnych włosach.
Instagram Julii Wieniawy obserwuje 2 mln Internautów.

Jedną z najlepiej zarabiających gwiazd w sieci jest bez wątpienia Julia Wieniawa, która za jeden sponsorowany post może zgarnąć bagatela 50 tys. zł. Na okazałą kwotę może również liczyć Małgorzata Rozenek-Majdan, która dostaje 45 tys. zł za jeden post. Natalia Siwiec może na Instagramie zarobić 25 tys. zł, a np. Klaudia Halejcio 20 tys. zł.

Zobacz także:Ile zarabiają najwięksi polscy influencerzy!

Dodajmy, że awaria trwała aż 6 godzin i to w najlepszym czasie zakupowym, czyli po godzinie 17.00. Gwiazdy, które nie mogły zareklamować w tym czasie produktu, a w kontrakcie miały dokładnie napisane zasady rozliczenia za post sponsorowany, nie mogły tym samym liczyć na wypłacenie ustalonej gaży. Bez wątpienia dało to do myślenia osobom, które utrzymują się tylko i wyłącznie z mediów społecznościowych.

Wam też dała się we znaki awaria Facebooka i Instagram?

Źródło: SE / Instagram

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Z życia gwiazd

Do góry