Nie żyje aktor z serialu „M jak miłość”. Mężczyzna odszedł w wieku 87 lat

26 października 2021
Przez: : J.J

Nie żyje jeden z aktorów uwielbianego przez wielu widzów serialu M jak miłość – Jerzy Złotnicki. Mężczyzna odszedł blisko trzy tygodnie temu, a informacja o jego śmierci dopiero dzisiaj obiegła media. Zobaczcie więcej informacji na ten temat.

Śmierć aktora M jak miłość

26 października media obiegła smutna wiadomość o śmierci cenionego aktora – Jerzego Złotnickiego.

Co zaskakujące, Jerzy Złotnicki zmarł blisko trzy tygodnie temu, dokładnie 6 października, a dopiero dziś informacja ta obiegła media. Mężczyzna odszedł mając 87 lat pozostawiając pustkę w sercach rodziny, najbliższych, wielu fanów oraz w kręgu aktorskim. 

Jerzego Złotnickiego pochowano na cmentarzu parafialnym w Konstancinie-Jeziornie.

Smutna wiadomość. 6 października zmarł w wieku 87 lat aktor Jerzy Złotnicki. Wszyscy na pewno go pamiętają z pierwszej,…

Posted by Filmy polskie lat 1945-1989 on Monday, October 25, 2021

Informacja o śmierci mężczyzny ukazała się na portalu Facebook, gdzie wymienione zostały najlepsze role aktora:

“Smutna wiadomość. 6 października zmarł w wieku 87 lat aktor Jerzy Złotnicki. Wszyscy na pewno go pamiętają z pierwszej, jeszcze dziecięcej roli Dawidka Liebermanna w filmie “Ulica Graniczna”. W siedem lat po premierze filmu ukończył PWST w Krakowie i był aktorem teatrów: Polskiego w Bydgoszczy, Bałtyckiego im. J. Słowackiego w Koszalinie-Słupsku, 7.15 w Łodzi, im. J. Osterwy w Lublinie, im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz warszawskich: Syrenie i Na Targówku. W filmie nigdy już nie dane było mu się zmierzyć z tak dużym zadaniem jak podczas dziecięcego debiutu. Był przewidywany do roli Janusza Korczaka w filmie Aleksandra Forda. Plany reżysera przekreśliła jednak emigracja w 1968r.

Złotnicki wystąpił m.in. w takich filmach, jak: “Doktor Ewa”, “Orzeł i reszka”, “Wysokie loty”, “07 zgłoś się”, “Dom”, “Zamach stanu”, “Miś”, “Katastrofa w Gibraltarze”, “Misja specjalna”, “Koniec sezonu na lody”. Wystąpił także w kilku przedstawieniach Teatru Telewizji i paru słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Brał udział w nagraniach bajek dla dzieci wydawanych na płytach winylowych (m.in. w “Królowej Zimie”, “Pinokiu” i “Tańczących krasnoludkach”).”

Zobacz także: Oświeciński odchodzi z M jak miłość! Kiedy ostatni odcinek?

Na łamach Gazety Wyborczej pojawił się nekrolog, w którym w ciepłych słowach Jerzego pożegnała jego bliska przyjaciółka:

“Z głębokim żalem żegnam zmarłego w dniu 6 października 2021 roku Jerzego Złotnickiego, długoletniego aktora Teatru na Targówku i mojego przyjaciela. Żegnaj, Złotku”

Kim był Jerzy Złotnicki?

Jerzy Złotnicki to znany aktor filmowy i teatralny, ale również dubbingowy. Ukończył studia PWST w Krakowie 1956 roku, a jego pierwszy debiut na scenie datuje się na 8 grudnia tego samego roku. Na swoim koncie miał wiele ról. Widzowie mogą kojarzyć go z takich produkcji jak M jak miłość, gdzie wcielał się w postać serialowego Henryka Ziobera oraz z serialu Klan, gdzie wchodził w rolę antykwariusza Nowickiego.

Zobacz także: Nie żyje Wąski z filmu Kiler! Krzysztof Kiersznowski miał 70 lat…

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Źródło: Facebook, Gazeta Wyborcza

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej