Nie żyje aktor z “M jak Miłość”. Zmarł w wieku 65 lat…

17 marca 2023
Przez: : M.S.

Zmarł znany aktor kojarzony przez widzów z wielu polskich seriali. Mirosław Kowalczyk zagrał miedzy innymi z M jak Miłość. Aktor odszedł w wieku 65 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Kim był Mirosław Kowalczyk?

Mirosław Kowalczyk urodził się 4 czerwca 1957 roku. Swoją karierą aktorską zaczął od grania w teatrze. Najpierw związany był z warszawskim Teatrem Syrena (lata 1979-1989). W kolejnych latach współpracował z takimi warszawskimi tearami takimi jak: Polski, Komedią, Adekwatnym, Narodowym oraz na Woli. Znany był z takich przedstawień jak: Madame Sans-Gene, Seks i pieniądze oraz Fredro dla dorosłych.

Na ekranie telewizji zadebiutował w 1981 roku i od tego czasu zagrał w ponad 50-ciu produkcjach telewizyjnych. Widzowie s pewnością kojarzą go z takich seriali i filmów jak: Na sygnale, Samo życie, Pitbull, Ekstradycja, W labiryncie, Na dobre i na złe, Barwy Szczęścia, M jak Miłość, Klan, Plebania, Prawo Agaty, U pana boga za piecem, Pogranicze w ogniu.

Mirosław Kowalczyk SK: , fot. Niemiec/AKPA

Nie żyje aktor z M jak Miłość i Barw szczęścia

Mirosław Kowalczyk zmarł 5 marca 2023 roku jednak wiadomość o jego śmierci w mediach pojawiła się dopiero teraz. Pogrzeb aktora już się odbył i jego ciało spoczęło na Cmentarzu Wolskim w Warszawie.

Informację o śmierci aktora przekazał aktor Rafał Dajbor, zamieszczając ją na stronie e-teatr:

“Informacja śmierci Mirka Kowalczyka i o tym, że spoczął na Cmentarzu Wolskim w Warszawie, pojawiła się w mediach niemal trzy tygodnie po fakcie. Smutno mi, że już nigdy go nie spotkam. Żegnaj Mirku!”

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci aktora.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej