Nie żyje aktor z “Na wspólnej”! Maciej Kujawski miał 70 lat

25 maja 2023
Przez: : W.M.

W czwartkowy poranek media obiegła smutna informacja o śmierci Macieja Kujawskiego. Wybitny aktor zmarł w wieku 70 lat. Informacje o jego śmierci przekazał jako pierwszy Teatr Kwadrat.

W nocy z 24 na 25 maja zmarł Maciej Kujawski. Aktor od lat związany był z teatrem Kwadrat, ale widzom dał się poznać w wielu produkcjach, między innymi przez długi czas występował w popularnym serialu TVN – Na Wspólnej.

Informacje o śmierci Kujawskiego przekazał Teatr Kwadrat.

“Drodzy widzowie, drodzy przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku: Maciej Kujawski” – czytamy na profilu teatru

Kim był Maciej Kujawski?

Maciej Kujawski był polskim aktoemr teatralny i filmowy. Absolwent XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Warszawie. W 1978 roku Kujawski ukończył studia na PWST w Warszawie. Przez siedem lat, od 1979 do 1986 roku, występował w Teatrze na Woli w Warszawie, a od 1986 roku związany był z Teatrem Kwadrat w Warszawie.

Kujawski zyskał rozpoznawalność również jako aktor dubbingowy. Warto dodać, że to właśnie on podkładał głos Kubusiowi Puchatkowi w produkcjach Disneya od 2002 roku. Został obsadzony w tej roli po śmierci Jana Kociniaka. Aktor wnosił swoje umiejętności głosowe, dając postaci Kubusia Puchatka życie i charakter w polskiej wersji tych produkcji.

Jego głos widzowie słyszeć mogli również w wielu innych znanych produkcjach tj. Harry Potter i Więzień z Azkabanu, Imperium robotów. Bunt człowieka, Masza i niedźwiedź czy Życie Pi.

Oczywiście Maciej Kujawski dał się poznać jako aktor serialowy i filmowy. Wielu widzów z pewnością kojarzy go z roli w serialu Na wspólnej, w którym wcielał się w postać Stefana Dębka – przyjaciela i wspólnika Marka Zimińskiego. W popularnej produkcji TVN grał w latach 2003-2008.

Rodzinie i bliskim aktora składamy wyrazy współczucia.

Nie żyje Maciej Kujawski, fot. AKPA
Nie żyje Maciej Kujawski, fot. AKPA

źródło: Teatr Kwadrat/Wikipedia/AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej