Nie żyje Emilian Kamiński. Wybitny aktor i reżyser zmarł w wieku 70 lat

26 grudnia 2022
Przez: : M.J

Smutne wieści dotarły do mediów w drugi dzień świąt. Nie żyje aktor i reżyser Emilian Kamiński. Informację o śmierci artysty potwierdziła rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica.

Emilian Kamiński zmarł po długiej chorobie

Wiadomości o śmierci Emila Kamińskiego pojawił się na stronie Teatru Kamienica. Pod czarno-białą grafiką upamiętniającą zmarłego aktora zamieszczono informację na temat przyczyny śmierci. Jak się okazuje, 70-latek odszedł 26 grudnia w godzinach porannych po długiej walce z ciężką chorobą.

“Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie.
Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…
Pogrążeni w cierpieniu
Rodzina i Pracownicy teatru
”- czytamy na profilu Teatru Kamienica.

Wiadomość o śmierci znakomitego aktora pojawiła się również na profilu Wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Jan Nowicki. Znakomity aktor odszedł w wieku 83 lat.

Odszedł Emilian Kamiński, wybitny aktor, reżyser, twórca Teatru Kamienica. Niezwykle lubiany przez publiczność. W stanie wojennym współtworzył Teatr Domowy. Prawdziwy pasjonat i profesjonalista polskiej kultury. Cześć Jego Pamięci

Kariera Emiliana Kamińskiego

Emilian Kamiński był zarówno znakomitym aktorem, jak i reżyserem. Był również założycielem Fundacji Atut i Teatru Kamienica w Warszawie. Kamiński miał na swoim koncie ponad setkę ról w teatrze i telewizji.

23 grudnia 2022 roku Emilian Kamiński został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego złotym medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej oraz osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje wybitny dziennikarz i twórca stacji TVN…

Źródło: Twitter / Facebook

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej