Nie żyje Janusz Dzięcioł zwycięzca pierwszego sezonu Big Brother!

6 grudnia 2019
Przez: : M.J

Nie żyje Janusz Dzięcioł. Zwycięzca pierwszej edycji reality-show Big Brother zginął dzisiaj nad ranem, 6 grudnia w wypadku samochodowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym..

Dzisiaj, 6 grudnia około godziny 9 rano doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór, która jest położona niedaleko Grudziądza. Jak możemy się dowiedzieć, policja została poinformowała o wypadku na przejeździe kolejowym o godzinie 8:45.

“65-latek jechał citroenem C5 od strony Grudziądza. Wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa pociągowi relacji Toruń-Grudziądz. Janusz Dzięcioł jechał sam. Poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora wciąż ustalają przyczyny wypadku”– podaje portal Onet.

Janusz Dzięcioł zwyciężył program Big Brother w 2001 roku. Strażak miejski, który zamieszkał w domu Wielkiego Brata, zdobył wielką sympatię wśród telewidzów, czego dowodem była jego wygrana. Jego życie po programie nabrało tempa i Janusz zaczął skupiać się na polityce. W latach 2002-2007 był radnym rady miejskiej w Grudziądzu. Urząd radcy sprawował przez pięć lat. W 2007 roku dostał się do Sejmu, w którym reprezentował partię Platformy Obywatelskiej. Po czterech latach nadal sprawował tę rolę. Ze wspomnianej partii odszedł w 2014 roku. Po zakończonej przygodzie w Sejmie ubiegła się o urząd prezydenta Grudziądza, jednak bezskutecznie. W 2019 roku wystartował do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy PSL.

Janusz Dzięcioł w programie Big Brother wygrał główną nagrodę, którą było 500 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczył na edukację swojej córki i wybudowanie domu. Po programie zagrał w filmie Gulczas, a jak myślisz.. z pozostałymi uczestnikami pierwszej edycji.

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat.

Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=PRxoJ_TjsBo

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej