Nie żyje aktor z kultowego filmu „Sami swoi”. Odszedł w wieku 77 lat

13 lipca 2021
Przez: : J.J

Dzisiejszego ranka media obiegła smutna wiadomość. Odszedł znany i ceniony aktor, którego kojarzyć możecie przede wszystkim z produkcji Sami Swoi. Informację o śmierci cenionego aktora przekazał Związek Artystów Scen Polskich na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Poznajcie szczegóły.

nie żyje aktor z komedii Sami swoi

Dzisiejszego ranka media obiegła przykra wiadomość informująca o śmierci wybitnego aktora z polskiej sceny aktorskiej. Jak się okazuje, zmarł Jerzy Janeczek – polski aktor teatralny i filmowy, który popularność zdobył występując w serialu Sami Swoi, gdzie wcielił się w postać Witii Pawlaka.

Informacja o śmierci mężczyzny pojawiła się na oficjalnym profilu na Facebooku na profilu Związku Artystów Scen Polskich:

„Z żalem żegnamy zmarłego nagle JERZEGO JANECZKA, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witi Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSTiF, którą ukończył w 1968 roku. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego im. Wiercińskiego rolą Robotnika i Pana wykształconego w „Róży” Stefana Żeromskiego, w reżyserii Andrzeja Witkowskiego.
Po zakończeniu współpracy z tą sceną związał się z teatrami w Kaliszu, Koszalinie oraz warszawskimi: Popularnym, Na Woli i Dramatycznym (…)”

Jerzy Janeczek odszedł w wieku 77 lat. Nie podano przyczyny śmierci mężczyzny. Ceniony aktor pozostawił wielką pustkę w sercach rodziny i wielu fanów w tym, ogromny smutek w środowisku aktorskim.

Zmarł aktor Jerzy Janeczek wcielający się w postać Witii Pawlaka w komedii Sami Swoi

Kim był Jerzy Janeczek?

Jerzy Janeczek ukończył w 1968 roku studia na wydziale aktorskim PWSTiF w Łodzi. Jak już wspomnieliśmy, jego przełomową rolą było wcielenie się w rolę Witii Pawlaka w komedii Sami Swoi. Na swoim koncie miał występy na deskach teatrów w miastach: Wrocławiu, Kaliszu, Koszalinie i Warszawie.

Pod koniec lat 80 wyjechał do USA, powracając do Polski w roku 2007.

Wystąpił w wielu znanych produkcjach, m.in.: Stawka większa niż życie, Kochaj albo rzuć Korona królów, Kobiety mafii i wielu wielu innych.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Jerzego Janeczka.

Źródło: Instagram, Youtube, Facebook

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej