Połącz się z nami

Nie żyje kolejna gwiazda „Świata Według Kiepskich”. Zmarł Ferdynand Matysik

nie żyje Ferdynand matysik

News

Nie żyje kolejna gwiazda „Świata Według Kiepskich”. Zmarł Ferdynand Matysik

Teatr Polski we Wrocławiu poinformował o śmierci wybitego aktora. Nie żyje Ferdynand Matysik, widzom znany z takich produkcji jak Kogiel Mogiel czy Świat według Kiepskich.

nie żyje Ferdynand matysik
Zmarł Ferdynand Matysiak. Miał 90 lat

Nie żyje Ferdynand Matysik

Media obiegła smutna informacja o śmierci wybitego polskiego aktora Ferdynanda Matysika. 90-letni artysta zmarł 9 maja 2021 roku. O śmierci aktora poinformował Teatr Polski we Wrocławiu, z którym Ferdynand Matysik współpracował przez ponad czterdzieści lat kariery.

„Z ogromnym żalem żegnamy Ferdynanda Matysika – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, członka zespołu artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu w latach 1964–2007.

Pogrzeb Pana Ferdynanda odbędzie się w piątek 14 maja 2021 o godzinie 13:00 w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu przy ul. Odona Bujwida 51.

Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia – Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu” – czytamy na oficjalnym profilu Teatru Polskiego we Wrocławiu

Kim był Ferdynand Matysik?

Ferdynand Matysik urodził się w 1931 w Drogomyślu. Wybitny aktor studiował na PWSA w Krakowie. W swojej karierze współpracował z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Ludowym w Nowej Hucie oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu. Ferdynand Matysiak występował także w kabarecie „Dreptak”.

Widzom znany był z udziału w wielu serialach oraz filmach, ale w szczególności fanom zapadnie w pamięci dzięki roli Pawła Zawady w filmie Kogiel-Mogiel, a także z epizodycznych występów w serialu Świat Według Kiepskich.

Pogrzeb aktorka odbędzie się w najbliższy piątek 14 maja o godz. 13.00 w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

Śmierć Ferdynanda Matysika to z pewnością kolejny duży cios dla fanów serialu Świat Według Kiepskich. Kilka miesięcy temu zmarł Dariusz Gantowski, który przez lata wcielał się w serialowego Boczka, a w lutym 2021 media poinformowały o śmierci kolejnego aktora związanego z polsatowską produkcją – Ryszarda Kotysa, serialowego Paździocha.

Zobacz także: Co dalej z serialem Świat Według Kiepskich?

źródło: Facebook-Teatr Polski we Wrocławiu, Instagram Andrzej Grabowski

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry