Nie żyje legendarny polski aktor. Grał w “Psach”

Słowa kluczowe:
9 lutego 2024
Przez: : W.M.

9 lutego 2024 roku pożegnaliśmy Aleksandra Fabisiaka, wybitną postać polskiego kina i teatru, znanego szerokiej publiczności szczególnie z roli w filmie “Psy”. Aktor zmarł w wieku 78 lat.

Nie żyje wybitny aktor Aleksander Fabisiak. Teatr Stary w Krakowie, z którym artysta współpracował, podzielił się wiadomością o jego śmierci, podkreślając jego nieoceniony wkład w życie teatralne. Fabisiak był absolwentem krakowskiej PWST i przez lata dzielił się swoją wiedzą z kolejnymi pokoleniami aktorów, będąc wykładowcą na tej samej uczelni.

“Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł wspaniały aktor teatralny i filmowy – Aleksander Fabisiak. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie /1967/ oraz wykładowcą Wydziału Aktorskiego tamże, w latach 1993 – 1999 pełnił funkcję dziekana uczelni. Od 1967 roku związany był z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Był wieloletnim członkiem naszego Stowarzyszenia. Będzie nam Go bardzo brakowało… “- wspominają przedstawiciele teatru w oświadczeniu na oficjalnym profilu

Kariera Aleksandra Fabisiaka

Aleksander Fabisiak był nie tylko cenionym aktorem teatralnym, ale również rozpoznawalną twarzą polskiego kina. Szczególnie pamiętna jest jego rola prokuratora Nawrockiego w Psach Władysława Pasikowskiego. Ale to tylko jedna z wielu ról, które zagrał. W swojej bogatej karierze filmowej pojawił się w takich produkcjach jak Wodzirej, gdzie wcielił się w postać Witka Kobusa, czy Śmierć jak kromka chleba, gdzie grał dyrektora kopalni. Nie można zapomnieć o jego udziale w Gry uliczne czy w Młode Wilki 1/2, gdzie pojawił się jako Grabowski.

Fabisiak zagrał także w takich kultowych produkcjach jak Katyń Andrzeja Wajdy oraz jako biskup w Karol. Człowiek, który został papieżem. Doskonale znać artystę powinni także fani seriali Kryminalni czy Prawo Agaty.

Aleksander Fabisiak zmarł w wieku 78 lat. Rodzinie i bliskich składamy głębokie wyrazy współczucia

Zobacz także: Dziewczyna Murańskiego pokazała wiadomość od chłopaka. Nie zdążyła odpisać na SMS-a…

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej