Nie żyje Karol “Pjus” Nowakowski z 2cztery7! Miał 39 lat! Wczoraj zamieścił ostatni post!

12 stycznia 2022
Przez: : M.S.

Zmarł Karol Pjus Nowakowski, znany raper twórca zespołu 2cztery7. O jego śmierci poinformował fotograf Piotrek Fotopyk Kucza.

Kim był Pjus?

Karol Pjus Nowakowski był znanym raperem, współzałożycielem zespołu 2cztery7 wraz z Ten Typ Mes i Stasiakiem. Współpracował między innymi z Donatanem, Małolatem, Eldo i wieloma innymi. W grudniu 2008 roku wydał swoją pierwszą solową płytę Life After Deaf, która była podsumowaniem walki z chorobą. Fenomenem muzyka było to, że nagrywając płytę miał całkowicie cyfrowy słuch.

Choroba Pjusa

W 2004 roku u Pjusa zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę,  neurofibromatozę typu 2, przez którą w nerwach słuchowych powstały zmiany nowotworowe. Raper przeszedł szereg operacji usunięcia guzów nerwu słuchowego przez co Nowakowski stracił słuch. Wszczepiono mu implanty pniowe. W 2008 roku oprócz kolejnego usunięcia komórek rakowych narządu słuchu, raperowi usunięto także guza kręgosłupa. Karol został pierwszym człowiekiem na świecie z obustronnie wszczepionymi implantami pniowymi.

2021 rok był bardzo ciężkim w życiu Pjusa. Raper spędził ponad siedem miesięcy w szpitalu i przeszedł cztery operacje. Kolejna, piątą zaplanowaną miał na 12 stycznia.

“No czekam na kolejną operację (jutro rano pień mózgu w ramach Neurofibromatozy Typu 2” – napisał Nowakowski 11 stycznia na swoim profilu na Facebooku.

Ostatni wpis Pjusa
Ostatni wpis Pjusa na Facebooku

Zmarł Karol Pjus Nowakowski

Niestety, 12 stycznia wieczorem na swoim profilu na Twitterze przyjaciel Pjusa, Piotr Kucza poinformował o jego śmierci:

“Serce Karola przestało dzisiaj bić, a teraz pęka moje… Spoczywaj w pokoju Pjus. Kochałem Cię jak brata TOUJOURS VIF”

Śmierć przyjaciela potwierdzili także Stasiak i Dj Hubson.

Karol Nowakowski zmarł w wieku 39 lat.

Rodzinie i przyjaciołom składamy ogromne wyrazy współczucia.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej