Nie żyje serialowa Jadźka Pawlakowa z “Samych swoich”. Ilona Kuśmierska-Kocyłak miała 74 lata…

19 września 2022
Przez: : M.S.

Odeszła Ilona Kuśmierska-Kocyłak, znana z roli Jadźki z filmu Sylwestra Chęcińskiego Sami swoi. Tragiczną wiadomość o śmierci aktorki przekazała najbliższa rodzina. Wzruszający wpis na profili zmarłej Ilony, zamieściła także jej mąż, Ireneusz Kocyłak.

Kim była Ilona Kuśmeirska-Kocyłak?

Ilona Kuśmierska-Kocyłak urodziła się 16 czerwca 1948 roku w Zabrzu. Już od najmłodszych lat wiedziała, że chce być aktorką i pragnęła występować na scenie przez publicznością. Jako nastolatka miała za sobą pracę na planie filmowym. Chociaż mama Kuśmierska chciała, żeby jej córka studiowała medycynę, Ilona wiedziała, że chce być aktorką.

Gdy Kuśmierska pojawiła się na castingu do Samych swoich, Sylwester Chęciński była nią zauroczony. Aktorka posiadała wszystkie walory Jadźki Kargulówny, która wyszła za mąż za Witię Pawlaka. Aktorka zrobiła ogromne wrażenie na produkcji.

Po sukcesie trylogii Chęcińskiego, Kuśmierska poszła na urlop dziekański i zaszła w ciążę. Urodziła bliźniaczki, a niedługo później jej rodzina powiększyła się o kolejne dziecko. Rodzina była dla niej bardzo ważna. Po urlopach macierzyńskich, Ilona zaczęła pracę w dubbingu. Czytała między innymi Pszczółkę Maję, Kacze opowieści, czy Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda.

18 września w sieci pojawiła się tragiczna wiadomość o śmierci aktorki. Na facebookowym profilu pojawił się wpis zamieszczonym przez rodzone Kuśmierskiej:

“Dziś rano 18 września niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak, ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki”

Ponadto, na profilu Kuśmierskiej pojawił się także obszerny i wzruszający wpis jej męża, Ireneusza Kocyłaka, który opisał ostatnie chwili aktorki. Jak się okazało, Ilona zmarła w nocy z 17 na 18 września, nagle we śnie. Dzień wcześniej, Kuśmierska uczestniczyła w imprezie z okazji rocznicy powstania Samych swoich.

“Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie rodziny ‘Samych swoich’ w rocznicę ich powstania. […] Szczęśliwa nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka. Uściskać czteroletniego wnuczka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana… Twoje przepełnioną miłością do nas i do świata serce przestało bić. Najstraszniejsze, że tak wcześnie i niespodziewanie […]” – napisał mąż aktorki.

W zeszłym roku, w lipcu zmarł także Jerzy Janeczek, filmowy mąż Jadźki Pawlakowej, Witia Pawlak. Aktor miał 77 lat.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Źródło: Facebook Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej