Nie żyje wybitny aktor Maciej Damięcki…

17 listopada 2023
Przez: : M.S.

Zmarł Maciej Damięcki, wybitny polski aktor, prywatnie ojciec aktora Mateusza Damięckiego. To właśnie on poinformował o śmierci swojego ojca. Artysta odszedł w wieku 79 lat.

Kim był Maciej Damięcki?

Kim był Maciej Damięcki? Maciej Damięcki przyszedł na świat 11 stycznia 1944 roku. Był cenionym aktorem, który w swojej karierze zagrał w wielu produkcjach filmowych, teatralnych oraz serialowych. Pamięć widzów na długo zachowają jego role w takich produkcjach jak: “Chłopi”, “Stawka większa niż życie”, “Rozmowy kontrolowane” i innych.

Znaczącą popularność zdobył dzięki postaci Jana Grzyba w “Plebanii” oraz roli księdza proboszcza w “M jak miłość”. Damięcki był także aktywny w świecie dubbingu, udzielając głosu w animacjach takich jak “Scooby i Scrappy Doo” oraz “Mapeciątka”. W życiu prywatnym był ojcem dwojga dzieci – Mateusza i Matyldy, którzy również wybrali ścieżkę aktorską.

Nie żyje Maciej Damięcki

Informację o śmierci wybitnego aktora przekazał jego syn, Mateusz Damięcki, który na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował czarno-białe zdjęcie ojca, które podpisał:

Pa, Tato

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3Dpfbid02v1QnHP2PZHy8Dvh7V7YQ67Cog2y9zp8wBVsKrjb8eat1rNtC7E1Mkq8R1ig3vyAol%26id%3D100044514606175&show_text=true&width=500" width="500" height="590" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Także córka zmarłego aktora, Matylda Damięcka zamieściła na swoim profilu na Instagramie rysunek, na którym widać zamyślonego Macieja. Post artystka opatrzyła krótkim opisem:

“Pa, Tatku”

Nie ujawniono przyczyny śmierci Macieja Damięckiego.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej