Nie żyje założyciel zespołu TSA. Andrzej Nowak zmarł w wieku 62 lat

4 stycznia 2022
Przez: : W.M.

Członek i założyciel heavy-metalowego zespołu TSA nie żyje. O śmierci 62-letniego cenionego muzyka poinformowała jego rodzina. Zmarł Andrzej Nowak.

Nie żyje Andrzej Nowak
fot. AKPA

Andrzej Nowak z TSA

Andrzej Nowak był polskim gitarzystą, kompozytorem i producentem muzycznym. Mężczyzna urodził się 9 kwietnia 1959 roku w Opolu.

TSA powstał w 1979 roku w Opolu. To właśnie Andrzej był jednym ze współzałożycieli zespołu, który uznawany jest za prekursora heavy-metalu w Polsce. TSA wydawał wiele płyt, a jednymi z najbardziej znanych fanom utworów to 51, Trzy zapałki czy Heavy metal świat.

Ponadto Andrzej Nowak w 1999 roku założył zespół Złe Psy, z którym, podobnie jak z TSA, występował na scenach w 2021 roku.

Zobacz także: Jakie są wyniki sekcji zwłok Żory Korloyova?

Członek zespołu TSA i Złe Psy poza muzyką miał także inne pasje. Nowak od wielu lat hodował psy rasy amerykański pitbulterier, ponadto był także kolekcjonerem motocykli oraz militariów.

Zmarł Andrzej Nowak

Andrzej Nowak zmarł 4 stycznia 2021 roku w wieku 62 lat. O śmierci muzyka poinformowali jego bliscy, którzy zamieścili na jego profilu w mediach społecznościowych post.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji” – napisano na Facebooku Andrzeja Nowaka

Rodzina nie przekazała, co było przyczyną śmierci założyciela TSA.

Nie żyje Andrzej Nowak
fot. AKPA

Składamy głębokie wyrazy współczucia.

źródło: Facebook Andrzeja Nowaka/AKPA

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej