Połącz się z nami

Niedziele handlowe w listopadzie – kalendarz

Wiadomości

Niedziele handlowe w listopadzie – kalendarz

W ostatnim czasie sporo z nas miewa problemy z określeniem czy najbliższa niedziela będzie handlową. W 2020 roku będzie tylko 7 niedziel kiedy będziesz mógł zrobić zakupy. Jednak zanim to nastąpi sprawdź niedziele handlowe w listopadzie.

Ustawa o ograniczeniu handlu

Ustawa z 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu zawiera zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta oraz w dniu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy.

Niedziela niehandlowa 2019 – co to oznacza?

Zgodnie z zapisem w ustawie, w niedziele zakazany jest nie tylko handel. Zabrania się także innych czynności związanych ze sprzedażą takich jak m.in. magazynowanie, logistyka, przeładunki czy dystrybucja. Niemniej jednak z zakazu wyłączone są np. apteki czy stacje benzynowe.

Kiedy sklepy są zamknięte?

Na nieszczęście niektórych niedziela handlowa przypada w Polsce coraz rzadziej. Dzieje się tak za sprawą ustawy o ograniczeniu handlu. Obowiązuje ona od marca 2018 roku. Jeszcze w 2018 roku mogliśmy zrobić zakupy zwykle dwa razy w miesiącu. Od 2019 roku ustawę o zakazie handlu zaostrzono i niedzielę handlową ogranicza się do jednego weekendu. Niedziela handlowa w ostatnim czasie to zatem w Polsce coraz większa rzadkość. Zgodnie z ustawą, zakupy możesz zrobić jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątek stanowią miesiące, w których wypadają ważne święta. W takim wypadku liczba niedziel handlowych zwiększa się. W 2020 roku wszystkie niedziele będą ustawowo wolne od handlu poza miesiącami, w których wypadają ważne święta.

Niedziele handlowe 2019 kalendarz – listopad

W listopadzie 2019 roku wypadają cztery niedziele. Trzy z nich są niehandlowe, ostatnia jest handlowa:

  • 3 listopada – niedziela niehandlowa
  • 10 listopada – niedziela niehandlowa
  • 17 listopada – niedziela niehandlowa
  • 24 listopada – niedziela handlowa.

Podsumowując, niedziele handlowe 2019 zmieniają się wraz z upływem czasu, a dodatkowo stosuje się pewne wyjątki. Niemniej jednak, w listopadzie 2019 roku jedyną niedzielą handlową będzie dzień 24 listopada. Dobrze skorzystać z tej okazji, ponieważ w 2020 roku w całym roku będzie zaledwie 7 niedziel handlowych.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Wiadomości

Do góry