Nigdy nie jedz tego na kolację. Nie zaśniesz lub będziesz mieć koszmary

24 lutego 2023
Przez: : obcas

Nigdy nie jedz tego na kolację. Konsekwencje mogą okazać się potworne. Niestety, wielu z nas ma wielkie problemy z przestrzeganiem zdrowiej diety i odpowiednich nawyków żywieniowych. Istnieją też grupy produktów i pokarmów, których za wszelką cenę nie powinno się jeść wieczorem, tuż przed spaniem. Dlaczego? Co mogą wyrządzić w naszym organizmie i dlaczego jest to aż tak ważne? Szczegóły poniżej.

Nigdy nie jedz tego na kolację. Konsekwencje mogą być potworne

Kolacja to ostatni posiłek dnia i powinna być odpowiednio zbilansowana, aby zapewnić nam spokojny sen i regenerację organizmu. Niestety, wiele osób popełnia błędy w doborze produktów na kolację, co negatywnie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie.

Zdecydowanie nie powinniśmy spożywać ciężkostrawnych produktów, takich jak tłuste mięsa, smażone potrawy, fast foody i inne dania bogate w tłuszcze nasycone i kalorie. Takie potrawy pobudzają pracę układu trawiennego i utrudniają nam zasypianie, ponieważ organizm musi poświęcić więcej energii na ich trawienie.

Unikajmy także produktów bogatych w węglowodany proste, takich jak słodycze, biały chleb, ciasta czy napoje gazowane. Ich spożycie podnosi poziom cukru we krwi i pobudza organizm, co prowadzi do trudności z zasypianiem i nieprzyjemnych koszmarów nocnych.

ZOBACZ TAKŻE: Poruszające słowa Jacka Murańskiego o śmierci syna. „Przechodzę koło łóżka i coś mnie zaniepokoiło w jego twarzy”

Czy na kolacje można jeść owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze, grejpfruty czy mandarynki?

Owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze, grejpfruty czy mandarynki, również nie powinny być spożywane na kolację. Zawierają one duże ilości kwasu cytrynowego, który może podrażnić nasz żołądek i wywołać zgagę oraz problemy trawienne.

Jeśli chodzi o napoje, lepiej unikać kawy, mocnej herbaty oraz napojów energetycznych. Zawierają one kofeinę, która pobudza organizm i utrudnia zasypianie. Zamiast tego warto postawić na wodę mineralną lub ziołowe herbatki, które łagodzą napięcie i sprzyjają dobremu samopoczuciu.

Na kolację powinniśmy wybierać produkty lekkostrawne i niskokaloryczne, takie jak warzywa, owoce, chude białka (np. kurczak, ryby), kasze, chleb razowy czy jogurty naturalne. Odpowiednio zbilansowana kolacja pomoże nam zasnąć szybciej i zapewnić organizmowi regenerację w czasie snu, co wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

źródło: aju.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej