Nikola Fiedor: [wiek, kariera, Eurowizja, Instagram]

21 grudnia 2021
Przez: : KS

Nikola Fiedor to młoda wokalistka, której udało się już zapisać na kartach muzycznych w Polsce. Okazuje się, że niewiele brakowało, aby reprezentowała nasz kraj podczas jednego z konkursów Eurowizji Junior. Sprawdźmy, co wiadomo na jej temat!

Nikola Fiedor: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że młoda artystka ma dopiero 13 lat. Wiadomo także, że dziewczynka pochodzi z Elbląga. Co ciekawe, nie jest jedną muzycznie uzdolnioną osobą w rodzinie. To właśnie po najbliższych odziedziczyła ten talent i zamiłowanie. Nikola zaczęła śpiewać już niemal w tym samym czasie, gdy nauczyła się mówić. Mianowicie, jako 3-latka doskonale dała do zrozumienia rodzicom, że przemawia przez nią muzyka.

Nikola Fiedor Eurowizja
Informacje o Nikoli Fiedor

Zobacz także: Co wiemy o Krystynie Prońko?

Nikola Fiedor: kariera

Okazuje się, że młoda artystka jako kilkulatka zaczęła brać udział w konkursach wokalnych. Niedługo później, na jej koncie pojawiły się pierwsze nagrody i wyróżnienia. Warto zaznaczyć, że Nikola występowała nie tylko przed publicznością krajową, ale także zagraniczną. Do tej pory odnotowała występy między innymi w Nowym Jorku, czy w Szwajcarii.

Dziewczynka swoich sił próbowała także w programie Szansa na sukces. Odcinki,  w których brała udział były przepustką do reprezentowania Polski podczas konkursu Eurowizja Junior. W odcinku, kiedy na scenie prezentowała się Fiedor w jury zasiadała Majka Jeżowska. Jej występ spodobał się artystce na tyle, że zapewniła jej awans do kolejnego etapu.

Mimo to, ostatecznie podczas Eurowizji Junior 2019 Polskę reprezentowała Viki Gabor. Warto zaznaczyć, że młoda artysta z Polski nie miała sobie równych i pokonała całą konkurencję.

Nikola aktualnie występuje gościnnie w programach i koncertach emitowanych w telewizji. Między innymi, widzowie mają okazję oglądać ją podczas Jaka to melodia?.

Nikola Fiedor: Instagram

Młoda artystka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @nikolafiedor_official. Nie da się ukryć, że z dnia na dzień jej aktywność w mediach społecznościowych rośnie.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz