Połącz się z nami

Nowa dieta Roberta Lewandowskiego? Czego nie je piłkarz?

News

Nowa dieta Roberta Lewandowskiego? Czego nie je piłkarz?

Wybitny sportowiec musi dbać o swoją formę, a posiłki które spożywa znacząco wpływają na jego wydajność. Jak się okazuje, Robert pozbył się bardzo popularnego składnika żywienia! Nowa dieta Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski zaliczany jest do grona najlepszych piłkarzy na świecie! Jego spektakularne wyniki doceniono i ostatnio został nawet nominowany do „Złotej piłki” przez francuskie czasopismo „France Football”. Jak przyznaje Robert za jego świetną formą poza ciężką pracą i talentem, stoi także dieta. Co przestał jeść Lewandowski? Możecie być zaskoczeni!

Co stoi za sukcesami?

Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w historii polskiej piłki nożnej. Godnie reprezentuje nasz kraj i pełni funkcję kapitana reprezentacji naszej drużyny piłkarskiej. Na co dzień Robert gra w niemieckim klubie Bayern Monachium, gdzie jest jednym z kluczowych napastników na murawie. Za sukcesami Roberta stoi niewątpliwie wielki talent i tytaniczna praca. Zdrowa dieta również ma wpływ na wyniki sportowe i dobrze zdaje sobie z tego sprawę także żona piłkarza Anna, która już za kilka miesięcy powita na świecie swoje drugie dziecko.

View this post on Instagram

Trening w ciąży cz. II🤰🏻💪 Trening w II trymestrze ciąży. Mam jeden, ale za to mocny argument, na to, dlaczego NIE warto rezygnować z aktywności fizycznej w ciąży🤰🏻. TO MÓJ ULUBIONY TEAMAT🙌 Odpowiednio dobrane i bezpieczne treningi niebywale korzystnie wpływają na prawidłowy przebieg ciąży i porodu. To już zostało udowodnione. Podkreślam, że dzięki aktywności fizycznej podczas ciąży powrót do formy po jej zakończeniu jest znacznie szybszy i przyjemniejszy. WARUNEK – brak przeciwwskazań lekarza. CO POLECAM w II TRYMESTRZE? ➡️Przede wszystkim codzienne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. W ich trakcie nie zapominajmy o miarowym oddechu. Każde ćwiczenie wykonujemy po 10–15 powtórzeń w 2–3 seriach. Co odradzam? 🔺▫głębokich skłonów z głową w dół 🔺▫ gwałtownych podskoków 🔺▫ głębokich przysiadów 🔺▫ leżenia przodem i tyłem 🔺▫unoszenia rąk powyżej linii barków (szczególnie z obciążeniem) 🔺▫angażowania brzucha, zwłaszcza mięśnia prostego 🔺▫jazdy na rolkach, łyżwach, nartach 🔺▫jazdy na rowerze po nierównym terenie 🔺▫nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej i innych 🔺▫sportów, które mogą doprowadzić do niedotlenienia PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA w II trymestrze: ✔️▫sumo squat i sumo squat ze wspięciem na palce ✔️▫wykrok w tył i w przód Uginanie ramion w podporze tyłem ✔️▫unoszenie bioder do pozycji „krzesełko” w podporze tyłem. ✔️▫Wznos nogi ugiętej do góry w klęku podpartym na przedramionach. ✔️▫pompki na kolanach ✔️▫unoszenie bioder leżąc na plecach ✔️Ćwiczenia z lekkim obciążeniem (hantwlki/butelki) Dajcie mi koniecznie znać, jak to jest lub było (!) z Waszą aktywnością fizyczną w ciąży? #pregnantworkout #pregnant #annalewandowska #healthyplanbyann #fitmama #mom @diet_training_by_ann

A post shared by Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) on

Trenerka swoją wiedzą na temat zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania zaczęła dzielić się z Polakami. Jak przyznawała kiedyś w wywiadzie dla Champion, nowe nawyki żywieniowe zaczęła wprowadzać we własnym domu. Chociaż Robert był początkowo sceptyczny, szybko zobaczył, że dieta przekłada się na jego formę na boisku.

„Robert czasami nawet nie wie, co je. Ale najważniejsze, że je zdrowo, i że mu smakuje. Jest nieufny z natury, więc początkowo na moje teorie i zasady dietetyczne patrzył z rezerwą, aż wreszcie stwierdził: „Ok, spróbuję i zobaczymy, czy mi pomoże”. Dzisiaj, po trzech latach, śmiało możemy stwierdzić, że pomogło. Robert szybciej regeneruje się po wysiłku, nie ma problemów z niedoborem żelaza w organizmie, nie czuje się tak zmęczony, jak kiedyś, choć często mecze rozgrywa co trzy dni. Ja też czuję, że mam lepszą kondycję” – przyznała niegdyś Ania

Nowa dieta Roberta Lewandowskiego.

Obecnie piłkarz razem z drużyną przygotowują się do ostatnich meczów eliminacji Euro 2020. Podczas zgrupowań nie tylko jego forma wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród fanów i dziennikarzy, ale również dieta. Robert postanowił spróbować czegoś nowego i postanowił przez jakiś czas nie jeść… mięsa. Jak dodaje, nie chce całkowicie wyeliminować tego produktu ze swojej diety, a chce jedynie sprawdzić, jak na brak mięsa zareaguje jego organizm. Być może to przełoży się na jego wyniki sportowe, okaże się z czasem.

My wspieramy Robertą i całą naszą reprezentację i trzymamy kciuki za ich występy!

Kontynuuj czytanie
Reklama
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry