Nowe zasady współdzielenia kont Netflix. Tyle trzeba dopłacić

13 lutego 2023
Przez: : obcas

Nowe zasady współdzielenia kont Netflix. Popularna na całym świecie platforma dotrzymała słowa i wprowadziła innowacyjne zasady w kolejnych już krajach. Użytkownicy, którzy swoim kontem dzielą się z innymi, zapłacą więcej. W kolejnym miesiącu nowe reguły mają zacząć panować także w innych państwach. Nie wszystkim się to spodoba. O ile droższy teraz będzie Netflix? Szczegóły poniżej.

Nowe zasady współdzielenia kont Netflix. Tyle trzeba dopłacić, jest lista krajów

Netflix nie próżnuje i nadal zastanawia się nad tym, jak skutecznie ściągnąć pieniądze z użytkowników, którzy współdzielą swoje konta. Jakiś czas temu głośno było o testach nowych opłat, które wnosić musieli korzystający z serwisu w niektórych krajach Ameryki Środkowej i Południowej. Portal o2.pl przypomina, że dodatkowe opłaty dla współdzielących konto testowano w Chile, Peru i na Kostaryce. Za dodatkowe osoby na koncie, opłata wynosiła 3 dolary miesięcznie.

Teraz Netflix poszedł o krok dalej i wprowadził dodatkowe opłaty w niektórych krajach w Europie i nie tylko. Z nowymi zasadami współdzielenia kont muszą od teraz pogodzić się oglądający w Hiszpanii, Portugalii, ale też w Nowej Zelandii i w Kanadzie. Strona o2.pl wyjaśnia, że dodanie konta członkowskiego dla maksymalnie dwóch osób, w Hiszpanii kosztuje 5,99 euro miesięcznie. W Portugalii na takich samych zasadach koszt ten wynosi 3,99 euro. W Nowej Zelandii i w Kanadzie trzeba natomiast dopłacić 7,99 dolarów. Pokazuje to, że Netflix jest bezlitosny i wprowadza w życie zapowiadane od dawna działania. Czy dodatkowe opłaty czekają również użytkowników w Polsce?

ZOBACZ TAKŻE: Wstępne wyniki sekcji zwłok Mateusza Murańskiego. To było przyczyną śmierci

Kiedy dodatkowe opłaty w Polsce? W marcu nowe zasady dosięgną kolejnych krajów

Wielu użytkowników Netflixa w Polsce zastanawia się, czy dodatkowe opłaty dosięgną też naszego kraju. Póki co nic nie jest potwierdzone. Jednakże, już w marcu nowe zasady współdzielenia kont mają pojawić się w kolejnych krajach na świecie. Czy w tym gronie znajdzie się właśnie Polska? Jakie dodatkowe koszty mogłoby to oznaczać? W oświadczeniu Netflixa można przeczytać:

Obecnie ponad 100 milionów gospodarstw domowych korzysta ze współdzielonych kont – co wpływa na zdolność do inwestowania w nowe programy telewizyjne i filmy. Zawsze ułatwialiśmy osobom, które mieszkają razem, udostępnianie swojego konta Netflix za pomocą funkcji takich jak profile i wiele strumieni. Chociaż były one niezwykle popularne, spowodowały również zamieszanie co do tego, kiedy i jak możesz udostępniać Netflix.

źródło: o2.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej