Obrzydliwe zachowanie Ronalda Koemana. Trener Holandii zjadł “kozę” na oczach milionów widzów!

17 czerwca 2024
Przez: : M.J

Mecz Polska-Holandia na Euro 2024 przyniósł nie tylko sportowe emocje, ale również sporo kontrowersji. Holandia pokonała Polskę 2:1 w pierwszym meczu grupy D, choć to Polacy jako pierwsi zdobyli bramkę. Jednak prawdziwą furorę zrobiło zachowanie trenera Holendrów. Obrzydliwe, co uchwyciły kamery.

Spotkanie odbyło się w Hamburgu, a pierwsze 16 minut należało do Biało-Czerwonych. Adam Buksa otworzył wynik, trafiając do siatki rywali. Polacy grali z zaangażowaniem, próbując przejąć inicjatywę. Niestety, po błędzie Nicoli Zalewskiego, który podał piłkę do przeciwnika, Cody Gakpo z Holandii wyrównał wynik jeszcze przed przerwą.

Choć Holendrzy dominowali pod względem posiadania piłki i stwarzali więcej sytuacji bramkowych, to podopieczni Michała Probierza oddali więcej celnych strzałów na bramkę. Mimo ambitnej gry Polaków, w 83. minucie rezerwowy Holendrów, Wout Weghorst, ustalił wynik spotkania na 2:1.

Zachowanie trenera Holandii w centrum uwagi

Mecz odbił się szerokim echem nie tylko ze względu na wynik. W sieci głośno jest także o selekcjonerze Holandii, Ronaldzie Koemanie, którego zachowanie zostało zarejestrowane przez kamery. Już na początku meczu Koeman zirytował polskich kibiców, gdyż to Michał Probierz musiał podejść do holenderskiej ławki, aby się przywitać.

Jednak prawdziwa burza rozpętała się wokół incydentu z pierwszej połowy meczu. Telewizyjne kamery uchwyciły moment, w którym Koeman wsadził palec do nosa, a następnie włożył go do ust. Nagranie szybko trafiło do internetu, wywołując falę komentarzy i krytyki w mediach społecznościowych.

Reakcje w mediach społecznościowych

Internauci nie zostawili na Koemanie suchej nitki. Jego zachowanie zostało uznane za skrajnie niehigieniczne i nieprofesjonalne. Wielu użytkowników zwracało uwagę, że takie gesty są niedopuszczalne na oczach milionów widzów.

Szokujące zachowanie Koemana / fot. X.

Przed Polakami kolejne wyzwania w grupie D, a kibice liczą na to, że drużyna będzie w stanie zdobyć cenne punkty w następnych spotkaniach. Po meczu z Holandią jest wiele pozytywów, które mogą być fundamentem do dalszych sukcesów.